Son GTA Oyunlarına Bilgisayarınız Hazır Mı?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Rockstar Games’in yıllardır devam eden ve hemen hemen her oyuncu tarafından tüm oyunları severek oynanan Grand Theft Auto serisinin son oyunu GTA 5, geçtiğimiz aylarda oyun tutkunları ile bilgisayarda da buluştu. Uzun bir süredir merakla beklenen oyunun sistem gereksinimleri ise birçok kullanıcının hayallerini yıkmaya yetti.

Artırılmış grafikler her ne kadar oyunculara daha kaliteli ve gerçekçi bir oyun deneyimi sunuyor olsa da özellikle Türkiye ortalamasında bir oyuncu bilgisayarının GTA 5 sistem gereksinimleri için oldukça eksik olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün. Düşük ayarlar için farklı yamalar oyunun 60 FPS olarak çıkışından kısa süre sonra internetin farklı yerlerinde yer almayı başarsa da oyunu tam kalite ile oynamadıktan sonra keyif alamayacağını düşünen birçok kişi yeni oyun yerine Grand Theft Auto’nun eski serilerine yönelmeye başladı.

Bu seriler içerisinde bir önceki oyun olarak GTA 4 başı çekiyor. GTA 4 sistem gereksinimleri GTA 5’e göre oldukça makul ve ortalama ile maksimum ayarlarda dahi birçok oyuncu bilgisayarını zorlamayacak düzeyde. Bu yüzden de tercih sebebi olması gayet doğal.

facebook müşteri hizmetleri

İnternetin farklı yerlerinde grafik düşüren yamalar yayınlandığından yukarıda kısa bahsetmiştik. Bu yamalardan birini geçen deneme fırsatı bulduk ve sonuçların ne kadar kötü olduğunu sizlerle paylaşmak dahi istemiyoruz. Oyunun orjinal gereksinimlerinden oldukça düşük ayarlarla oyunu oynayabilmenizi sağlayan yama, oyun performansını ve GTA 5’in fragmanlarındaki o ilgi çekici havayı tamamen öldürüyor dememiz yanlış olmaz.

Sisteminizin hangi oyunları kaldırıp kaldırmayacağı, hangi oyunları tam anlamıyla desteklediğini ve hangi ayarlar ile nasıl sonuçlar alabileceğinizi internette paylaşan onlarca site içerisinde en güvenilir kaynak olarak http://www.sistemgereksinimleri.net/ ‘i size gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz.

Yalnızca istediğiniz oyunlar için sisteminizin nasıl olması gerekti üzerine yoğunlaşan ve düzenli olarak birçok oyun türü hakkında paylaşımlarda bulunan site Türkiye’de bir örneği daha olmayan toplu ve hızlı kullanılabilirliği ile diğer platformlardan bir adım öne geçmeyi başarıyor.

Siz de merak ettiğiniz ve denemek için can attığınız oyunları direk satın almadan önce siteyi ziyaret ederek bilgisayarınız ile oyun sırasında alabileceğiniz performansı tam olarak öğrenmeyi ihmal etmeyin!

Her ne kadar GTA 5’i oynamayan bir kitle hala bulunsa da Türkiye’de kısa sürede büyük bir hacme ulaşan GTA 5 oyuncuları için hazırladığımız GTA 5 Hileleri yazımıza da bakmadan geçmeyin.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir