Son Zamanlarda Değer Kazanan Şirket Listesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Teknoloji geliştikçe firma ve markalarında teknolojik ürünleri artmaya ve kıyasıya rekabetinde artmasına neden oluyor. Büyük şirket sıralamasında her an bir gelişme olabilirken Tesla’nın devrim niteliğindeki işi, Apple’ın pazardaki pay oranının artması piyasadaki liderlik sıralamasınıda etkiliyor. Bunlardan biri olan Tesla, sistemini güncelleyerek telefon gibi akıllı cihazlarınızı Wifi ile eşleştirme yapabiliyorsunuz. Ayrıca otomobilinizi sürücüsüz yani pilot şoför haline getirebiliyorsunuz.

facebook müşteri hizmetleri

Diğer dev firmalardan olan Uber ise taksi ve kiralık araçlarda cep telefonunuza indireceğiniz bir uygulama ile olduğunuz yerden sizi alıp istediğiniz yere götüren bir sistemleri bulunuyor. Bu ulaşım sistemi dünya üzerinde birçok yere yayılırken, büyük otomobil firmalarınıda bu konseptte arkasında bırakmış oldu. Piyasa değeri 20 milyar dolara ulaşan Uber şirketi en büyük şirketler arasında yer olmayı hak ediyor ve son yıllarda en fazla değer kazanan şirket olurken kurucusu Mark Zuckberg olan Facebook ise değer kazanan 2. şirket konumunda oldu.

Teknoloji sektöründeki Dell ise bulut hizmeti olan EMC’yi tam 67 milyar dolara satın alarak hanesine ekledi. Kendisini konumlandırmak için 2 trilyon dolarlık bulut teknolojisini satın alan Dell şirket kapsamından değer kazananlar arasında yer aldı. 2020 yılı sonrasını belirleyecek olan ise 4G ile 5G olacak. Yani nesneler arası iletişim ve akıllı cihazlar dönemi bütün teknoloji şirketlerinde eksen kaymasına sebep olacak. Bakalım büyük şirket sıralamasında önümüzdeki yıllarda ne gibi değişiklikler ve ataklar söz konusu olacak göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir