Sonunda İnsan, Yapay Zekayı Yendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google’ın Go turnuvası için hazırlanan yapay zeka projesi, en sonunda Lee Sedol tarafından mağlup edildi. İşte Lee Sedol’un AlphaGo’yu alt etmesi ile ilgili detaylar! Google’ın Go turnuvası için hazırlanan yapay zeka yazılımı AlphaGo, en nihayet dördüncü denemede ünlü Go efsanesi Lee Sedol tarafından mağlup edildi! Aslında ilk 3 maç, AlphaGo tarafında kazanılmıştı. Ancak 13 Mart 2016 yani bugün yapılan dördüncü karşılaşmayı, en nihayet Lee Sedol kazanmış oldu.

facebook müşteri hizmetleri

Toplamda 5 maç olarak hazırlanan yapay zekaya karşı oynanan Go turnavısında, şimdi gözler beşinci ve son maça çevrilmiş oldu. Zira insan beyninin Google’ın yapay zekasından üstün gelmiş olması, tüm kesimlerin dikkati çekti. Dolayısıyla elde edilen bu başarı, son maç heyecanını artırmış oldu.
lee sedol

Turnuva öncesinde AlphaGo yapay zekasına karşı insanın pek şansı olmadığı söyleniyordu. Ancak görünün o ki Lee Sedol, bu yargıyı kırmış oldu. Son olarak beşinci yani son karşılaşmanın, 15 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirileceğini de söyleyelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir