Sony’in 2015 Yılına Ait İlk Çeyrek Dilim Mali Durumu Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dev firma Sony 2015 yılı içerisindeki 1.çeyrek’e ait mali raporlarını paylaştı. Gelen bilgiler ise sony’i memnun etmiş sayılmaz. Firmanın mobil kısmında işler pekde iyi değil. Dünya devleri, 2015 yılının ilk çeyrek finansal raporlarını yayınlamaya devam ediyor. Sony de diğer markalar gibi 2015 yılının ilk çeyrek raporunu yayınladı. Japon şirkete genel anlamda bakıldığından oldukça iyi 571 milyon dolar kar edilmiş. Toplam kazanç verileri ise 65.5 milyon dolar miktarında.

Bu rakamlar tüm şirket geneli için fakat Sony’in mobil kısmında belentilerin altında kalan miktar pekde memnun etmedi. Sony’in geçtiğimiz yıla göre oranla mobil kısımda %11’lik bir artış başarmış. Bunun başarısı olarak her kesime uygun orta fiyatlı cihazların çıkması olarak tahmin ediliyor. Sony 2015 ve 2016 ilk çeyreği için 1.3 trilyon yen yani 11 milyar dolar olarak gelir elde edeceğini iddia etmişti. Gelen veriler ise 2014’e göre yüzde 7.1’lik bir düşüş mevcut.

facebook müşteri hizmetleri

Bir süre önce Sony’nin mobil bölümünü zarar ettiği gerekçesiyle satacağı söylentileri dolanmaya başlamış ancak şirket daha sonra bu iddiaları yalanlamıştı. Samsung ilk çeyrek raporunu açıkladı. HTC ilk çeyrek finansal raporunu açıkladı. Apple ikinci çeyrek finansal raporunu açıkladıJapon devi Sony gün itibariyle 2015 yılı 1. çeyreğine ait finansal raporunu açıkladı. Şirket bütün olarak bakıldığında iyi bir iş çıkartmış ve 571 milyon dolarlık kâr elde etmiş.

Toplam kazanç için verilen değer ise 68.5 milyar dolar seviyesinde. Bu verilerin tamamı şirketin bütünü için geçerliyken, mobil bölümünde işler pek beklendiği gibi gitmemiş. Japonya merkezli teknoloji şirketinin zararında en büyük payın, geçtiğimiz aylarda yaşadığı hack saldırılarında olduğu belirtiliyor.

Bilindiği gibi Sony Pictures‘in yapımcılığında Kuzey Kore lideri Kım Jong’un hayatını konu alan bir komedi filmi yapılmış ve bu film yüzünden Sony, Kuzey Koreli hackerlar tarafından hacklenmişti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir