Sony Deprem Kriziyle Sarsıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony Deprem Vurgunu Yaşadı

Uzak doğu yaşanan depremlerle kriz yaşamakta olup ekonomik açıdanda depremin vurduğu bağzı fabriklar üretimi durdurma kararı aldı. Doğal afetler japonyanın kaderini neredeyse her 2 yılda bir değiştiriyor. Son günlerde yaşanan 7.3 şiddetinde olan deprem bütün japonyanın gündeminde olup etkilenen fabrikalardan biride teknoloji devi sony oldu. Şubat ayında Tayvan da oluşan fay hattının kırılması çip üreticlerinden biri olan TSMC net bir şekilde istemsiz olarak faliyetlerini yavaşlatmış ve Meizu taraflarında ise Pro 5 mini üretimini bir başka tarihe almıştır.

facebook müşteri hizmetleri

Etkilenen Bağzı Firmalar

Kumamoto CMOS kamera fabrikası başta olmak üzere Apple de içinde bulunduğu firmalara kamera teğmini sağlıyor ve sony şirketinde yapılan açıklamaya göre teknolojik üretimlerin kısa bir süreyle askıya alındığını belirtmiştir. Konuyla ilgili sony yetkilileri hazırda bulunan stoklar yeteri kadarıyla görüntü sensörleri bulunduğunu ve diğer firmalar açısından mağdur edilmeyeceği blgisini kamoyuna bildirmiştir. Sony CMOS görüntü sensör üretimlerinin tam olarak yüzde 40 ını sağlıyor.

Sony Nagasakide bulunan kamera sensör üretim fabrikasının ve ayrıca playstation üretimlerinden sorumlu Kyushu fabrikasında falyetlerini kısmi olarak ara vermiş bulnmaktadır. 6.2 ve 7.3 şiddetindeki depremler sadece sony i değil Mitsubishi ve Honda firmaları ve fabrikaları da belirli olçülerde vurdu ve bu fabrikalardada kısmi olarak üretim faliyetlerini yavaşlatmaya başladılar. Ülkede üretim kısmen olarak dursada ital ve ihracatları stoklardaki mallarla devam etmektedir. Yedek parça ve aksesuar sıkıntısı piyasada pek etkili olmayacağı gözlenmektedir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir