Sony İphone 6 Üzerinden Para Kazanıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony, İphone 6‘da kendi üretimi olan kamera sensörlerini kullandığı için satılan her iphone için 20 Dolar kazanıyor. Son zamanlardaki artan telefon satışlarının başlarında Apple’ın iphone modeli yer alıyor. Wall Street detaylı bir rapor paylaştı ve rapora göre Sony akıllı telefon piyasasında kendi modelleri haricinde “dolaylı olarakda” gelir elde ediyor.

facebook müşteri hizmetleri

Sunduğu kamera sensörleri için şirket düzenli bir şekilde parasını yatırıyor. Techno Systems Research üzerinden gelen verilerle hazırlanan makalede, Sony’nin 2014 senesinde kamera sensörleri alanında pazarın yüzde 40‘ına hükmettiği söyleniyor. ABD’li OmniVision yüzde 15.7 ve Koreli Samsung ise yüzde 15.2’lik pazar paylarına sahip. Üst seviye olan bu cihazlarda sony sensörleri kullanılıyor. İphone 6 telefonlarında da bu sensörler yer alıyor. Açıklanan raporda Sony, her İphone 6 cihazı için 20 Dolar gelir elde etmiş durumda.

Böylece Japon devi dolaylı da olsa mobil sektöründen kâr etmeyi bir şekilde başarmış oluyor. Bir süre önce ortaya çıkan söylentiler, Sony’nin hem akıllı TV hem de akıllı telefon sektöründen çekileceğini ve bu sayede kârlılık oranını arttırmayı planladığını içeriyordu. Bu bilgiler ise halen doğrulanmış değil.

Diğer yandan İphone ve Sony akıllı telefonlarından gelir elde ederken sony için bu ekstra küçük bir gelir diyebiliriz. Sony üzerinden devam edersek son olarak Sony selfie odaklı yeni bir akıllı telefon çıkarmıştı. Diğer yandan İphone için güncellemeler ve kamera konusunda iyileştirmeler devam ediyor diyerek konumuzu burdak noktalıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir