Sony, USB Type-C Flash Belleğini Tanıttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony, USB Type-C formatındaki yeni flash belleğini tanıttı. Hem Type-C hem de Type-A standardına sahip olan Sony USM-CA1, transfer hızı ile dikkat çekiyor. Apple, USB standardının değişmesinde MacBook modeli ile öncülük eden firma konumunda yer almıştı. Apple’ın USB Type-C hamlesinden sonra diğer firmalar da bu standarda yeni cihazlarında yer vermeye başladı.

facebook müşteri hizmetleri

Okuma ve yazma hızı bakımından USB 3.0’a göre yaklaşık iki kat daha hızlı olan USB Type-C için yeni depolama birimleri duyurulmaya başlandı.
Sony, USM-CA1 ismini verdiği flash belleği ile pazardaki yerini almaya hazırlanıyor. USM-CA1 flashbelleğin, 16 GB, 32 GB ve 64 GB depolama birimine sahip modelleri bulunuyor. USB 3.1 üzerine kurulan USM-CA1; USB Type-C ve Type-A standardına sahip.
Windows PC, Chromebook ve Mac dahil olmak üzere Android işletim sistemine sahip cihazlar ile de uyumlu olan Sony USM-CA1, 130MB/s transfer hızı ile ön plana çıkıyor. Bu ay içerisinde satışa sunulacak olan Sony USM-CA1 fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir