Sony Xperia Z3 Android 5.0.2 Güncellemesi Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon piyasasındaki en büyük rakiplerden biri olan Sony’in amiral gemileri olan Sony xperia z2 ve z3 modellerine Android 5.0.2 güncellemesi geldi. Genel anlamda güncelleme sorunları yaşayan bazı firmaların aksine Sony bu konuda kullanıcılarını mutlu ediyor. Xperia z3 android 5.0.2 güncellemesi ile gelecek yenilikler mevcut.

Android platformunda güncelleme konusu her cihazın kendine özgü arayüzünden dolayı bazı entegre sorunları çıktığından güncellemeler gecikiyor. Google‘ın anroid güncellemesi konusunda yeni düşünceleri olduğu biliniyor fakat firmaların akıllı telefonlarındaki arayüzlerinden sapmamaları Android 5.0 sürümünün bile 8 aylık bir süreç geçmesine rağmen birçok cihaza gelmediği konusuda ortada. Android 5.0 güncellemesi Eylül ayında tanıtıldığınıda hatırlatalım.

facebook müşteri hizmetleri

Hangi Modellere Android 5.0.2 Güncellemesi Gelecek ?

Xperia z3 android 5.0.2 güncellemesi geldiğini belirttik. Sony Android 5.0.2 dağıtmaya başladı peki hangi modellerine yollayacak ?
23.1.A.1.28 kodlu Avrupada dağıtılan güncelleme şu cihazlara gelecek, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet, Xperia Z2 tablet ve Xperia Z2 modellerine anroid 5.0.2 güncellemesi dağıtılacak.

Yeni gelecek sony xperia z3 android 5.0.2 ile ultra Stamina oluşan hafıza kartına erişim sorunu düzeltilecek. Bildirim ışığı arttırılacak ve GSM ile uyumlu bir şekilde entegre şekilde çalışabilecek. Bunun yanında yeni güncelleme ile “tümünü kapat” seçeneği geri geliyor. Hollanda’dan başlayan güncellemenin yakın bir süre içinde ülkemizde de dağıtılacağını belirtelim. Son olarak Xperia z3 android 5.0.2 güncellemesi  ile gelen yenilikler açısından kullanıcıları tatmin edecek gibi duruyor. Ek olarak LED ışığı tüm ses modlarında yanabiliyor, telefon kapsama alanındayken kilit ekranı veya bildirim alanında “Servis Yok” ifadesibelirmiyor ve daha önce aktivite menüsünde bulunan tüm butonları kapatma seçeneği geri dönüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir