Sony Xperia Z3+ Islak Ekranda Muazzam Çalışıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon üreticisi olan Sony‘in beğenilen amiral gemisi serisi Xperia Z kullanıcılar tarafından tam not almış ve iyi çıkış yakalamış bir modeldir. Özellikle Xperia Z modelin su geçirmezlik özelliği en çok beğenilen noktalardan bir tanesi idi. Fakat ıslak bir ekranda Xperia Z ailesinin bazı üyeleri dokunmatik ekranda takılmalar yapabiliyordu. Bu sorun Xperia Z3+ modeli ile oldukça geliştirildi ve iyileştirildi. Hatırlarsak Xperia Z4 modeli Japonyada tanıtılmış ve diğer ülkelere ve ülkemize Xperia Z+3 adı ile giriş yapmıştı.

Xperia Z3+ modelinde bu detayı GMSArena isimli şirket çıkartmış ve diğer Xperia ailesinin üyelerinin önüne geçmiş durumda oldu. Sony her lansmanda öne çıkarttığı özelliği su geçirmemezlik noktasında kullanıcılar rahatlıkla su içerisinde cihazlarını kullanıyorlar. Fakat dokunmatik panelde bazı takılmalara neden oluyordu. İnternet sitesinin yaptığı testte Xperia Z3 modeli Xperia Z3+ modellerini yan yana koyup su içerisinde dokunmatik bir deney yapıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Xperia Z3+ modeli su içersinde bile muazzam bir şekilde çalışmış fakat Xperia Z3 modelinde bazı takılmalar ve aksaklıklar görülmüştür. Buda Sony’in her yeni üyesini nasıl geliştirdiğinin bir göstergesidir diyebiliriz. İşte o test videosu.

Cihazın teknik özelliklerini hatırlarsak 20.7 megapiksel bir ana kamera ve 5.1 megapiksel ön kamera ile geliyor. Ayrıca Exmor RS sensör kullanan Sony 4K video kaydı imkanıda sunuyor. Kamera özelliklerinin bir diğer ise 12800 ISO değerine kadar çıkabiliyor. 2930 mAh batarya kapasitesi ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile geliyor. Diğer yandan IP5 ve IP8 su geçirmemezlik sertifikası bulunan bu cihazda 2 GHz hızında çalışan Snapdragon 810 çipseti bulunuyor. 32 GB dahili depolama ve 3 GB RAM özellikleri ile geliyor. Metal bir kasaya sahip bu cihaz 6.4 mm incelikte ve 144 gram ağırlığında. Ekran özellikleri arasında Live Colour LED ve TRILUMINOS gibi özellikleride barındırıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir