Sony Xperia Z3 Plus Türkiye’ye Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony’in yeni amiral gemisi olmaya hazırlanan adı ise Asya pazarında Xperia Z4 fakat global pazarda ise Xperia Z3+ olarak çıkacak yeni modelin detayları ve Türkiye satış tarihine göz atıyoruz. Yaklaşık bir ay önce Japonyada tanıtılan Xperia Z4 modelinden sonra yeni Xperia modeli ise global dünyada satış tarihi bekleniyor. Global pazarda Xperia Z3+ olarak piyasaya sürülecek fakat Asya piyasasında ise Sony Xperia Z4 olarak adlandırlacak. Ülkemizde ise Sony Xperia Z3 Plus olarak satılacak.

Sony Mobile tarafından gelen açıklamaya göre bu cihazın Türkiye ve Avrupa pazarına giriş tarihi olarak Temmuz ayı içerisi belirtilmiş. Sony Xperia Z3 Plus teknik özellikleri bakımından yüksek donanımsal özelliklere sahip. Ayrıca metal bir 6.4mm kalılığında kasa ile geliyor ve ağırlığı ise sadece 144 gram. Bu modelinde tıpkı diğer kardeşleri gibi IP55 ve IP58 toz ve su geçirmez sertifikasına sahip bir şekilde geliyor ve Xperia Z3 modeli gibi Sony Xperia Z3 Plus’ta su geçirmez olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Sony İphone 6’dan Para Kazanıyor

Son Xperia Z3 Plus modelinin diğer donanımsal özelliklerine bakarsak, 64 bit mimarisine sahip 2 GHz hızında Snapdragon 810 işlemcisi ile geliyor. Bu işlemci tipinin ısınma sorunlarından dolayı LG G4 modelinde kullanılmadığını hatırlatalım. Diğer yandan Sony bu cihazında güçlü bir 3GB RAM‘e ve 32 GB oldukça geniş bir depolamaya yer vermiş. Ekran çözünürlüğü ise Xperia Z3 modeli ile aynı olduğunu belirtelim. Bu cihaz 5.2 inç büyüklüğünde Full HD, LCD bir ekran ile geliyor. Ayrıca Live Colour LED ve TRILUMINOS teknolojilerinide barındırıyor. Sony Xperia Z3 Plus modelinde ana kamera olarak 20.7 megapiksel ve ön kamera olarakda 5.1 megapiksel bir kamera kullanılmıs.

Kamera’da Exmor RS sensör bulunuyor ve 4K video kaydı yapabiliyor. Z3+ modelinin kamerası 12800ISO deperine kadar çıkabiliyor ve düşük ışıklı ortamlarda kaliteli fotoğraflar almanızı sağlıyor. Bu cihaz kullanıcılarına Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ve 2930 mAh bir batarya ile gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir