Sony Xperia Z4 Global Satışa Hazırlanıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony’nin son amiral gemisi olan Xperia Z4 hakkında hala beklentiler yönündeki sonuçları belli değil. Evleaks’tan gelen bir açıklama ise Verizon Xperia Z4 satışına başlayacağı konusunda. Sony geçen yıl yaptığı açıklamada, her yıl 2 adet amiral gemisi tanıtacağız demesinin ardından bazı kullanıcılar buna tepki göstermişti.

Buda cihaza yaklasık 2000 lira üstü para verip 6 ay sonra yeni bir model çıkması konusu kullanıcıları memnun etmemişti. Firma geçtiğimiz yıl Eylül ayında yapılan FA 2014 etkinliğine yeni telefonu Xperia Z3’ü tanıttı. Xperia Z3, Xperia ailesinin en olgunlaşmış üyesi ve kullanıcıların tüm isteklerini karşılayan bir yapıdaydı.  Xperia Z3 modeli beklentileri karşılayan üst düzey bir akıllı cihazdı.

facebook müşteri hizmetleri

Sony‘in açıklamasına göre Xperia Z4 modelinin Şubat ayında tanıtılması bekleniyordu. Fakat tanıtma tarihi gecikmesinin ardından japonyada tanıtıldı. Gecikme nedeni ise Snapdragon 810 termal sorunlarından dolayı. Xperia Z4’ü global pazarda satışa sunmayacağı dedikoduları kulislerde dolaşmaya başladı. Xperia Z4 modelini dış dünyada satışa açılacakmı göreceğiz. Yapılan bazı açıklamalarda yakın tarihde Xperia Z4 modeli satışa sunulacak. Xperia Z4‘ün global pazarda Xperia Z+ (Plus) adıyla tanıtılacağı söylenirken telefonun başarılı olup olamayacağını ise fiyat segmenti belirleyecektir.

Amerikalı operatör Verizon yakında Xperia Z4 satışına başlayacak. Telefonun Amerika pazarına açılacak olması Xperia Z4’ün dünya pazarlarında boy göstereceği ihtimalini artırıyor. Xperia Z4’le birlikte tanıtılan kılıfların Xperia Z3+ modeliyle de uyumlu olduğu görüldü. Bu durum Xperia Z4 ve Z3+ modellerinin aynı olduğu ihtimalini güçlendirmişti ancak Evleaks cephesinden gelen yeni açıklama kafaları daha karıştırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir