Sony Xperia Z5 Modeli Videoda Gözüktü

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefonların yeni amiral gemi modelleri çıkmaya devam ederken bunlardan biri olan Sony’in yeni cihazı Xperia Z5 sızıntıları artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde fotoğrafları ve donanımsal özellikleri hakkında sızıntılar gelmişti. Bu sefer yeni model tasarım ve teknik özellikleri ile beraber videoda gözüktü. Hatırlarsak firma geçtiğimiz aylarda Avrupa’ya Xperia Z3+ adında ve kendi ülkesine Xperia Z4 modelini piyasaya sunmuştu. Önceki modellerine göre fazla fark ve yenilik getirmemesinden dolayı firmasının bu cihazı eleştirildi ve iyi bir başarı grafiği çizememişti.

facebook müşteri hizmetleri

Bu olumsuz durumların ardından şirket Xperia Z5 modelini yakın zamanda tanıtacağını belli etti diyebiliriz. İFA 2015 etkinliği ile tıpkı Sony gibi birçok firma yeni ürün ve modellerini tanıtacaklar. Bugün ise Xperia Z5 modeli çalışır bir halde videoda gözüktü. Blog tarafından yapılan sızıntıya göre Xperia Z5 modelinin 3 versiyonu olacak gibi duruyor. Bunlar Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact olacak. Premium olan modelde 5.5 inç 4K LCD bir ekran bekleniyor ve Xperia Z5 modelinde ise 5.2 inç büyüklüğüne sahip Full HD bir ekran olması bekleniyor. Son model Compact’ta ise 4.6 inç 720P bir ekran olması bekleniyor.

Bu üç cihazın ortak özellikleri arasında 23 Megapiksel kamera, parmak izi okuyucusu bekleniyor. İşlemci çipseti olarak firma Qualcomm’un Snapdragon 810 modelini kullanması bekleniyor. Fakat rakiplerine göre bir adım öne geçmek isteyen firma Xperia Z5 ve Z5 premium modellerinde Snapdragon 820 modelinide kullanacağı söyleniyor. Video’ya göre tasarım anlamında Xperia ailesine özgü bir tip bulunurken Android 5.1.1 Lollipop yüklü halde cihazlar gelecek.

İşte sızıntı videosu

https://youtu.be/O01AxPd3szU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir