Sony Xperia Z5 Prototip Resimleri Sızdırıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony’in yeni amiral gemisi olacak Xperia Z5 modeli ile ilgili sızıntılar artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde Xperia Z5 modelinin prototip görüntüleri sızdırıldı. Japon devi akıllı telefon firması Sony, son olarak Xperia Z4 ve global pazar için ise Xperia Z3+ plus adında cihazını satışa sunmuştu. Ürün önceki modellere göre çok fazla farklılık vermediğinden dolayı patlama yapamadı ve iyi bir grafik çizemedi. Prototip resimlere bakarsak firma yeni modeli neredeyse tamamlanmak üzere diyebiliriz.

Cihazın alt özelliklere sahip diğer bir üyesi olan Xperia Z5 Compact modeline ait bazı görsellerde geçtiğimiz günlerde internete düşmüştü. Şimdi ise Xperia Z5 modeline ait olduğu iddia edilen bazı resimler sızdırıldı. Resimlere bakarsak, Sony yeni modelinde tıpkı önceki cihazlarındaki gibi OmniBalance tasarımını kullanmış durumda. Tasarım olarak neredeyse bir önceki model olan Xperia Z3+ ile aynı olduğunu söyleyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Xperia Z5

Resimler Çin’de sızdırılmış ve cihazın bir şeffaf kılıf içerisinde olduğu gözüküyor. Genel anlamda tasarım olarak Xperia Z serisinin aynısı fakat ekstra olarak parmak izi okuyucusunun bu cihazda olacağını söyleyebiliriz.

Gelelim yeni modelinde olması beklenen donanımsal özelliklere. Cihazda Snapdragon 810 işlemcisi olması bekleniyor. Önümüzdeki yıllarda birçok firmanın Snapdragon 820’i kullanacağını belirtelim. Diğer yandan Xperia Z5 modelinde tıpkı rakip amiral gemileri gibi 3 veya 4 GB RAM olması bekleniyor. Çoklu uygulama açmalarında performansın düşmemesi için 4 GB RAM’in daha fazla faydalı olacağını düşünüyoruz. Ayrıca cihazda 21.5 megapiksel bir ana kamera kullanılması bekleniyor. İFA 2015 fuarı ile Xperia Z5, Xperia Z5 Compact modellerinin tanıtılması bekleniyor. Bakalım cihaz sızdırılan özellikler gibi iddalı olacakmı göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir