Sony Xperia Z5 Serisinin Türkiye Fiyatı Belirlendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony’in geçen eylül ayında İFA 2015 kapsamında duyurduğu amiral gemisi serisi Xperia Z5 ailesinin çıkış tarihi ve detayları belli oldu. Yeni Xperia ailesi üç versiyondan oluşuyor, bunlar Xperia Z5, Xperia Z5 Premium ve Z5 Premium olarak çıkışını gerçekleştirecek. Cihazların Türkiye fiyatları ve çıkış tarihlerinin netleşmesinin yanı sıra bugün vizyona girecek Spectre filminin ön gösterimi ile beraber yeni Android cihazların Türkiye tanıtımıda yapıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Sony’in Xperia Z5 serisinin geneli kamera özellikleri ile ön plana çıkıyor. Kamera, 23 megapiksel, 0.03 saniye ile ultra hızlı otomatik odaklama ve 5 kat net görüntü yakınlaştırma özellikleri ile oldukça dikkat çekmiş durumda. Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact modellerinin hepsinin güç butonunda parmak izi okuyucusuda bulunuyor. Güç butonuna entegre bu özellik sayesinde tek bir dokunuş ile cihazı güvenli bir şekilde açayabilir ve kapatabilirsiniz. Cihazınızı daha güvenli bir hale getirerek sizden başka kimsenin açamayacağı bir hale getiriyor. Cihazların biraz daha performans kısımına gelirsek her üç cihazda da Snapdragon 810 işlemcisi ve 3 GB RAM kullanılmış durumda. Pil performansı konusunda Sony yaptığı açıklama ile 2 gün dayanacak kapasitede olduğu belirtilmiş durumda. Z5 premium modelinde 3840×2160 piksel çözünürlüklü 5.5 inç ekran bulunuyor ve ekranın ppi değeri ise 806 olarak belirlenmiş. Premium modeli ile 4K videoları 4K kalitesinde izlemek mümkün durumda.

Z5 ailesi 32 GB dahili depolamaya sahip ve microSD kart desteği ile 200 GB’a kadar arttırmak mümkün oluyor. Cihazın Türkiye fiyatına gelirsek, Z5 Premium modeli 2799 TL olarak belirlenmiş ve Z5 modelinin ise 2499 TL olacağı kesinleşmiş durumda. Son olarak özellikleri biraz daha düşük olan Z5 Compact modeli ise 1999 TL’lik fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir