Sony Xperia Z5’in Kamerası Kesinleşti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sony’in başarılı grafik çizen Xperia Z ailesine son olarak Xperia Z4 modeli katılmıştı. Cihaz kendi ülkesine Z4 fakat avrupa ve diğer ülkelere Xperia Z3+ adı altında satışa çıkartılmıştı. Tıpkı HTC’nin M8 ve M9 modelleri arası gibi Sony’de iki cihaz arasında fazla farka neden olacak değişiklikler yapmamış ve Z4 modeli ile iyi bir çıkış sağlayamamıştı. Şimdi ise yeni amiral gemisi olacak olan Xperia Z5 hakkında bazı tasarımsal ve kamera detayları gözüktü. İddia edilenlere göre yeni sızdırılan bu görseller Xperia Z5 modelinin basın görselleri oluyor. Resimlere bakılarak cihaz hakkında kamera ve tasarım detayları belli oluyor.

xperia2

facebook müşteri hizmetleri

Resimler gerçekten yeni amiral gemisine ait ise Sony, Xperia Z5 modelinde 1/2.3″ Exmor RS model bir sensör kullanacak ve 23 megapiksellik değere sahip kamera ile gelecek. Ayrıca lens kenarlarında 23 MP yazması cihazın 23 megapiksel ile geleceğinide kesinleştiriyor.

Tasarım noktasına gelirsek yine alışık olduğumuz Xperia ailesindeki cihazlar gibi aynı tasarım şekillerini ve çizgisini koruyor diyebiliriz. Ayrıca görsellerdende anlaşılacağı üzere cihaz 3 farklı renk yelpazesi ile gelecek. Renk olarak altın, beyaz ve görselde gözüken turkuaz rengi olarak gözüküyor.

xperia1

Yeni Xperia Z5 modeli hakkında bazı donanımsal düşünceler ise şu şekilde, tıpkı Z3+ modelindeki gibi 5.2 inç büyüklüğünde bir ekran ve 1080 x 1920 çözünürlüğünde olacak. RAM olarak yeni amiral gemileri gibi 4 GB beklenirken 8 çekirdek ile çalışan Qualcomm mimarili Snapdragon 810 çipsetide kullanılacak. Ayrıca resimlerin turkuaz renkli olan modelin su altında çekildiği tahmin edilirse cihazın önceki üyeleri gibi IP68 sertifikası ile su geçirmemezlik özelliği olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir