Sony’den PS Vita’ya Yeni Büyük Oyun Yok

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Zaten işler PS Vita için oldukça kötüyken, düşen konsola bir tekme de Sony’den geldi. Yapılan açıklamaya göre Sony şimdilik PS Vita için büyük çaplı bir oyun planlamıyor.

Çıkışından önce büyük vaatlerle tanıtılan, hatta PS3’ün üzerinde değer verileceği bile söylenen; ancak çıkışında resmen üvey evlat muamelesi gören PS Vita, güç kaybetmeye devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre Sony -en azından bu sene için- PS Vita için büyük bir planı yok.

Konuyla ilgili açıklama yapan Shuhei Yoshida “Açık konuşmam gerekirse hiçbir birinci parti stüdyomuz PS Vita için AAA bütçeli bir oyun geliştirmiyor. Fakat yine de dün Square Enix World of Final Fantasy’i duyurmuştu. Bunun haricinde dijital olarak da PS4 için çıkan bazı oyunlar cross-platform halinde PS Vita’ya da geliyor.” şeklinde konuştu.

facebook müşteri hizmetleri

Yoshida sözlerine “PSP’yi piyasaya sunduğumuzda insanlar PS2 kalitesinde oyun oynayabiliyorlardı ve bu güzel bir şeydi. Ama daha sonra PS3 çıktı ve insanların PSP‘den beklentisi de artmıştı. Fakat PSP‘nin yapabileceği şeyler o beklentiyi karşılayamıyordu. Aynı şey PS Vita için de geçerli oldu. Büyük bütçeli oyunları büyük televizyondan oynamak daha kolay geliyor. Dolayısıyla PS Vita için yapılacak bir Killzone‘a büyük paralar harcamaktansa firmalarımızı PS4‘e yoğunlaştırıyoruz. Fakat biliyoruz ki küçük yapımlar da PS Vita‘yı eğlenceli hale getiriyor ve PS4 teknolojisi gerektirmiyor.” şeklinde devam etti.

Zaten yakın zamanda da Sony artık PS Vita’yı desteklemeyeceğini belirtmişti. Özetle PS Vita sahibi iseniz yakın zamanda büyük çapta bir oyun beklemeyin konsolunuza, indie’lere devam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir