Sony’den Xperia Z5 Compact Açıklaması Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz ay duyurulan Sony üretimli yeni akıllı telefon Xperia Z5 Compact modelini kullanıcılar yoğun bir geri bildirim trafiğine girmişti. Firma nihayet geri dönüş yaptı ve oluşan sorun ile ilgili açıklamasını yaptı. Hatırlarsak Sony, geçtiğimiz aylarda üç yeni amiral gemisini tanıtmıştı. Başarılı Xperia ailesinin yeni üyeleri olan Xperia Z5, Xperia Z5 compact ve Xperia Z5 Premium modellerinden compact olanında bir sorun ortaya çıktı.Kullanıcıların yoğun geri bildirimleri üzerine firma araştırmaya başladı ve cihazın problemli olduğu ortaya çıktı.

facebook müşteri hizmetleri

Sorun ise Xperia Z5 Compact modellerinin beyaz olan versiyonlarında dokunmatik ekran sorunu oluşmuş ve geri bildirimlere yanıt olarak “Kullanıcıların geri bildirimlerinin farkındayız ve bu sorun için gerekli çalışmalar yapılıyor” şeklinde bir açıklamada bulundu. Firma Xperia Z5 Compact modelinde oluşan sorunun daha çok yazılımsal olduğunu ve yapılacak çalışma sonunda verilecek olan yazılım güncellemesi ile sorunun tamamen ortadan kalkacağını belirtti. Güncelleme tarihi belli olmazken, 1 hafta sonra güncellemenin verilmesi bekleniyor. Diğer yandan güncelleme bölge bölge dağıtılacağı için güncellemeye geç erişen kullanıcılar olabilir.

Xperia Z5 Compact modelinin özelliklerini hatırlarsak, cihaz 2700 mAh batarya ve 4.6 büyüklüğüne sahip 720P bir ekran ile geliyor. Diğer yandan 2 GB ram bulunan bu cihazda Snapdragon 810 işlemcisi bulunuyor ve 32 GB dahili depolama alanı ile geliyor. 23 megapiksel ana kamera ve 8 megapiksel ön kamerası bulunan bu cihazda parmak izi okuyucusu ve microSD kart desteği ile beraber suya karşı dayanıklılık özelliğide bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir