Sony, Son Reklamını YouTube’dan Geri Çekti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Teknoloji ve oyunlar hayatımızın ayrılmaz birer parçası olmuşken, evden uzakta olduğumuzda veya evdeki TV müsait olmadığında PS (Play Station) oynama derdimiz de PS Vita tarafından çözülüyor. PS severler için bu durum tabii ki muhteşem fakat Sony‘nin son reklamı ile izleyenler bu durumda ne diyeceklerini bilemediler. Bu reklam ise Sony’nin yine 2012 yılında yayımladığı ve aynı reklam firması tarafından yapıldığı öne sürülen diğer “eski” reklamı akıllara getiriyor.

ps vita 2012 touch both sides

facebook müşteri hizmetleri

Sony Play Station‘un bu son reklamı ise YouTube‘dan geri çekildi. Büyük ihtimalle Sony’nin yapılan eleştirilerden yola çıkarak bunu yaptığını düşünebiliriz.

Olay yaratan bu reklamda ise seksi bir doktor, hastasını (yani izleyeni) öyle bir sorgulama ile sorguluyor ki, değil oyun oynamak tamamen başka bir şey ile suçlandığınızı hissediyorsunuz. Tabii ki reklam da yakın çekim göz ve dudaklar ile konuşma şekli bizi PS değil dondurma reklamı izliyormuşuz hissi veriyor. Bu reklamın çekilme amacının arkasında  ise erkek oyuncuların hedeflendiği düşünülüyor.

Reklamın sonunda aslında doktorun anlattığının oyun oynamak olduğu ortaya çıkınca da şaşırdığımız gerçek. Sony “Herkes Oyuncudur” mottosu ile ilgileri çekse de bu reklamda izlediği yol çoğu kullanıcıyı soğutmaya yeterli. Oyuncuların cinsellik ile bağdaştırılmış olması çoğunluğu olumsuz olarak etkileyebilir.

sony sex doctor

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir