Sony’nin Yeni Xperia Z4 Görüntüleri Sızdı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

5 Ocak’ta gerçekleşecek olan CES 2015 çerçevesinde tanıtılması beklenen Xperia Z4 telefonun basın görsellerinin sızdırıldığı iddia ediliyor.

Daha önce sızan ilk görseller ile oldukça büyük benzerlik gösteren yeni basın afişinde Xperia Z3, Xperia Z4 ve Xperia Z4 Ultra modelleri yan yana getirilerek karşılaştırılıyor.

Daha önce ortaya atılan Xperia Z4‘ün 5.4 inçlik bir ekrana sahip olacağı iddialarına rağmen yeni Xperia Z4 bir önceki modeli Xperia Z3‘ten daha küçük gözüküyor. Sony‘nin aldığı eleştirilerin hedefi olan kalın kenarlardan Xperia Z4 ile kurtulmak istediğini tahmin ediyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Xperia Z4 Ultra ise bir önceki model Xperia Z3 ile aynı boyutta olmasına rağmen, 6 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Fakat ekran çerçevelerinin çok inandırıcı durmaması sebebiyle, bu görsellerin ne kadar doğru olduğunu da sorgulamak gerekiyor.

Xperia Z4 serisinin donanımı hakkında da bir çok farklı iddia ortaya atılıyor. Ekran çözünürlüğünün 2560 x 1440 olacağı iddiası doğru gözükse de işlemci hakkında şüpheler bulunuyor. Cihazın 64-bit Snapdragon 810 işlemciye sahip olacağı iddiaları dolaşıyor fakat Snapdragon 810 yonga setinin bahar aylarından önce gelmesi beklenmiyor. Bu da Xperia Z4’ün çıkış tarihinin gecikmesine sebep olacaktır.

4 GB RAM, 20.7 megapiksel kamera, Qi kablosuz şarj imkanı ve 32 GB depolama kapasitesine sahip olacağı söylenen telefonun microSD kartları desteklemeyeceği de iddia ediliyor. 1 aydan az bir süre kalan CES 2015‘te yapılacak açıklamaları merakla bekliyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir