Spider Square İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bayadır AppStore ya da Google Play Store‘da özgün bir oyun bulmak zorlaştı. Her şey belli oyunların elden geçirilmiş versiyonu ya da bazı oyunların karbon kopyaları. 20 tane Candy Crush Saga klonu bulabilirsiniz örnek vermemiz gerekirse. İşte tüm bu karbon kopya oyunların arasından özgünlüğü ile dikkat çeken bir yapım Spider Square.

BoomBit isimli bir stüdyo tarafından geliştirilen Spider Square oldukça minimalist bir tasarıma sahip. Her yönüyle oldukça basit bir oyun var karşımızda, tabii iyi anlamda basit.

İlk başta oynanıştan bahsedelim. Oynanış oldukça basit Spider Square‘de. İsminden de anlaşılacağı gibi kare şeklinde bir örümceği yönettiğimiz oyunda tavana ağ atarak duvarlara çarpmadan ilerlemeye çalışıyoruz. Yani bu oyuna minimalist bir Spider-Man oyunu diyebiliriz -ki oyunun kendisi de başarımlar ve görevlerle bu konuda kendisiyle dalga geçiyor. Sadece ekrana basarak ağ atmasını sağladığımız örümceğin ağının daimi olması için ekrana basılı tutmanız gerek. Parmağınızı ekrandan çektiğiniz an örümceğimiz ağı bırakıyor ve yere doğru çakılmaya başlıyor. Parmağınızı basılı tuttuğunuz sürece de ağla kendini yukarı çekiyor örümceğimiz. Her türlü bir şekilde bırakmanız gerekecek yani.

facebook müşteri hizmetleri

Grafikler de oyunun kendisi kadar basit. Oldukça minimalist bir stille tasarlanmış olan karakter modelleri ve bölümlerde daireye yer yok. Her şey kare ya da üçgen. Tabii bu demek değil ki bu oyuna bir retro görünüm vermeye çalışmışlar. Kesinlikle alakası yok. Aksine oyun her açıdan modernliğini belli ediyor ki bu çok hoş bir özellik.

Sesler de oyunun havasına uyum sağlayarak oldukça basitleştirilmiş. Öyle ki oyunda müzik yok. Sadece menü sesleri ve ağ seslerinden ibaret oyundaki sesler. Tabii bu kötü bir şey mi? Tabii ki de değil, oyun genel anlamda minimalist bir yapıya sahip olduğu için bu da minimalistliğine ayrı bir etki ediyor oyunun.

Oyunda mikro ödeme sistemi var ancak sadece elmas almaya yarıyor o ödemeler. Elmaslar da oyundaki yeni örümcekleri açmak için kullanılan bir şey, bir de ölürseniz 10 elmas karşılığında oyuna devam ediyorsunuz.

Özetle Spider Square kendini çok güzel oynatan, sıkıldıkça “bir iki ağ atayım da keyfim yerine gelsin” dedirten, oldukça basit ve zevkli bir oyun. 8,5/10 verebileceğimiz oyun son zamanlarda kendini çok fazla tekrar eden oyunlardan sıyrılmanıza yardımcı olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir