Spotify Format Değiştiriyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sektörün en büyük online müzik platformu olan Spotify, formatını değiştiriyor. Artık sadece müzik ile sınırlı kalmayacak olan Spotify, artık belli yayın organlarından yüklenen videolar ile genişleyerek genel bir “eğlence platformu” haline geliyor.

Dün New York’ta düzenlenen etkinlikte Spotify, beklendiği gibi video açılımını duyurdu. Aralarında ABC, BBC, Vice Media, Slate, TasteMade gibi onlarca yayıncıyla iş birliği yapan Spotify artık haber, komedi gibi müzik dışında içeriklere odaklanan videoları yayınlamaya başlayacak. Spotify CEO’su Daniel Ek’in videoların erişimini genişleteceğini söylediği iş birliğiyle Spotify, öncelikle anlaşmalı olduğu yayıncılara ait video klipleri yayınlıyor olacak. Ek’in açıklamasına göre, önümüzdeki aylarda bu iş birliklerinin kapsamı genişleyecek ve Spotify’a özel içerikler de üretilecek. Videoların müzikle sınırlı olmaması Spotify açısından oldukça önemli bir kırılım.

facebook müşteri hizmetleri

Kullanıcılarına tam anlamıyla yeni nesil bir radyo deneyimi yaşatmak istediğini söyleyen Spotify, video dışında podcast’leri de yayınına dahil ediyor. Bu ilginç ancak beklenen bir gelişmeydi zira Spotify etkinliğine az bir süre kala, Fransız rakibi Deezer platformuna 20 bin podcast ve radyo show’u eklediğini duyurmuştu.

Eklenen yeni içerik türleriyle birlikte Spotify müzik deneyimini de yeniden tasarlıyor. Ek’in verdiği bilgiye göre, bugüne kadar gerçekleşen 25 milyar saatlik müzik dinleme deneyiminden çıkan sonuç, dinleyicilerin müzik türleriyle çok da ilgilenmediği. Bunun yerine günlük aktivitelerine uyum sağlayan bir servis haline gelen Spotify bunun için müzik dinleme geçmişinizle, konum ve kişisel bilgilerinizle daha yakından ilgilenecek.

Spotify Ücretsiz Kullanımı Sonlandırıyor

Yeni Spotify’ın bugünden itibaren ABD; Birleşik Krallık, Almanya ve İsveç’te yayına başlayacağı belirtiliyor. Servisin Türkiye’de ne zaman açılacağı ise henüz açıklanmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir