Spotify Ücretsiz Kullanımı Sonlandırıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Şu an online müzik dinleme platformlarının en yaygını olarak gözüken Spotify bu başarısının büyük parçasını ücretsiz üyeliklere borçlu. Dileyen kullanıcılar ayda 9.99TL karşılığında reklamsız ve istediği platformda müzik dinlyebiliyorken ücretsiz kullanıcılar sadece bilgisayar üzerinden dilediği şarkıyı dinleyebiliyor, reklamlarla karşılaşıyor ve mobil platformda yalnızca karışık şekilde müzik dinleyebiliyorlar. Yine de bu durum Spotify‘ın büyük başarısının ücretsiz üyeliklere bağlı olduğunu değiştirmiyor. Her ne kadar biz ve Spotify bu durumdan memnun kalsak da ücretsiz üyelik sanatçılar ve plak şirketleri tarafından tepki görüyor. Söylentilere göre bu tepkilere boyun eğen Spotify ücretsiz kullanımı sonlanlandırmaya hazırlanıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Gelen söylentilere göre Spotify ücretsiz üyeliği bıçakla keser gibi ayırmayacak. Spotify reklam gösterimli ücretsiz abonelik sistemini sadece 3 ay ile sınırlı tutacak. Sonrasında müziklere erişim kısıtlanacak ve ücretli abonelik tavsiye edilecek.

Mevcut aboneler 6 ay boyunca reklamlı üyelikten faydalanmaya devam edecek. Yeni üye olanlar ise bu imkandan 3 ay süre ile faydalanabilecek. Ayrıca ücretli aboneliğe teşvik anlamında bazı özel oynatma listeleri de bu süre içerisinde üyelere sunulacak.

Ancak tüm plak şirketleri ve sanatçılar bu şekilde düşünmüyor. Bu değişikliğe karşı çıkanlar kullanıcıların süreleri bitince Spotify‘ı bırakarak YouTube‘dan müzik dinlemeye devam edeceklerini düşünüyor ve bana kalırsa haklılar da.

Henüz söylentilerden ibaret olan bu sistemin yine de hayata geçirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Toplamda yalnızca 15 milyon ücretli kullanıcısı olan Spotify maalesef plak şirketlerine karşı üstünlük sağlayamıyor ve dolayısıyla onlara boyun eğmek zorunda kalıyor. Yeni kısıtlama sisteminin ne zaman geleceği henüz belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir