Spotify’den Politika Açıklaması Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz üzere çevrimiçi müzik dinleme platformu olan Spotify, gizlilik politikasında değişikliğe giderek kullanıcıların kişisel bilgilerine erişim izni istiyordu. Bunun üzerine birçok kullanıcılardan tepkiler gelmeye başladı. Bu tepkiler üzerine Spotify bu konu ile alakalı açıklamalarda bulundu. Çevrimiçi müzik dinleme olanağı sağlayan ve Apple Music’in en büyük rakibi olan Spotify gizlilik politikasını değiştireceğini açıklamış ve çeşitli tepkilere mağruz kalmıştı.

Yeni politikaya tepki gösterilmesinin sebebi ise gizlilik politikası ile firma kullanıcılara ait medya dosyaları, video, ve çeşitli resimlere erişim izni istiyordu. Bu isteğin tepkilere neden olması tıpkı ünlülerin yaşadığı The Fappening olayının tekrarlanması şüphesidir. Spotify yaptığı açıklamada kimsenin bilgilerini ifşa etmeyeceklerini açıkladı.

facebook müşteri hizmetleri

Gizlilik politikası detayları :

Fotoğraf ve Video: Biz izniniz olmadan fotoğraf arşivinize asla erişemeyiz. Eğer fotoğraflarınıza erişim izni verirseniz, arşivinizdeki fotoğraflar size özel olarak oluşturulan çalma listeleri gibi yeniliklerde kullanılacak ve bunları sadece siz görüntüleyebileceksiniz.

Yer: Biz izniniz olmadan konumunuza ulaşamayız. Eğer konumunuza erişim izni verirseniz, size özel müzikleri ve kişiselleştirilmiş çalma listelerini yakınınızda en çok dinlenen parçaları yine size özel olarak yayınlayacağız.

Ses: Cihazınızın mikrofonuna sesli komutlar ile Spotify uygulamasını yönetmek için erişmek istiyoruz. Eğer mikrofona erişim izni verirseniz Spotify’ı ses komutları ile yönetebileceksiniz.

İletişim (Rehber): Spotify bir sosyal platform ve birçok kişi şarkıları arkadaşları ile keşfetmek, çalma listelerini ve müzikleri paylaşmak istiyor. Eğer rehbere erişim izni verirseniz dinlediğiniz şarkıları rehberiniz ile paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir