Star Wars: Battlefront’tan Büyük Başarı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Electronic Arts imzalı Star Wars: Battlefront’un çıkışından bu yana ne kadar satış gerçekleştirdiği açıklandı. Satış rakamları resmen dudak uçuklatıyor… Geçtiğimiz 2015 yılının Kasım ayında PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştiren Star Wars: Battlefront’un ne kadar satış gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

facebook müşteri hizmetleri

Sadece iki ayda 12 milyon adet kopya satmayı başaran oyun, bunun büyük bir kısmını Star Wars: Force Awakens filmine borçlu desek pek de haksız sayılmayız. İlk ay 7 milyon adetlik bir satış yakalayan oyun, bir sonraki ay ise filmin de çıkmasıyla birlikte çok da düşüş yaşamadı. Battlefield serisinin de yapımcısı olan DICE tarafından geliştirilen Star Wars: Battlefront, özellikle aldığı inceleme puanları ve sergilediği satış rakamlarıyla başarılı bir çıkış gerçekleştirdi diyebiliriz.

2

650 milyon dolarlık gelir!
EA Games sadece oyunun satışlarından yaklaşık 650 milyon dolarlık bir gelir elde ederken, oyunun lisans haklarını elinde bulunduran Disney’in ve diğer destekçi firmaların da büyük gelirler elde ettiklerini belirtmekte fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir