Starcraft II Oyuncusu Attığı Tweet Yüzünden Elendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ukrayna’lı Starcraft II oyuncusu Mykhailo “Kas” Gaida, Fragbite Masters Season Three turnuvasına katılmak için yapılan eleme maçları sırasında bir sonraki kadın rakibi hakkında attığı tweet yüzünden diskalifiye edildi.

Madeleine Leander isimli İsveç’li kadın rakibi ile karşılaşacak olan Gaida kişisel Twitter hesabı üzerinden  “Going to rape some girl soon #fragbitemasters” (Yakında kızın birine tecavüz edeceğim) tweetini attı. Maçı 2-0 önde götüren Gaida’nın attığı tweet yetkililer tarafından öğrenildikten sonra maç durdurularak Gaida hükmen mağlup kabul edildi ve turnuvadan diskalifiye edildi. 

facebook müşteri hizmetleri
2wd8O4n2_400x400
Mykhailo “Kas” Gaida

Tweetin hedefi olan Madeleine LeanderFragbite Masters turnuvasında oynamak için yeteri kadar iyi olmadığımı bildiğim halde, bunu bir fırsat olarak kabul ettim. Yenildiğim maç sırasında oyunun durdurulmasına anlam veremedim. Daha sonra Gaida’nın attığı tweeti öğrendim. Bunun hakkında ne söyleyeceğimi dahi bilmiyorum. Profosyonel bir oyuncunun böyle bir şey söylemesi ürkütücü. Organizatörler yapmaları gerekeni yaptılar.” dedi.

Madeleine_Leander_05
Madeleine Leander

Turnuvanın yetkilileri oyuncunun diskalifiye edildiğini attıkları tweet ile duyurarak “Bu çeşit bir davranışı desteklemiyoruz.” mesajını da verdiler. Mykhailo “Kas” Gaida ise daha sonra Twitter hesabı üzerinden özür dileyerek “Bazen aptalca tweetler atıyorum ve bu yüzden kendimden nefret ediyorum. Herkesten özür dilerim.” tweetini attı.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir