Steam Sorunu Devam Ediyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

26 Aralık gecesi Türkiye’deki Steam kullanıcıları tatsız bir sürprizle karşılaştı. Düzenlenen DDoS ataklarının olduğu bir dönemde gözler, bu gelişmeye çevrildi. Dünyanın en büyük oyuncu topluluğu olan Steam, 26 Aralık 00:55 itibariyle erişelemez hale geldi. Eğer Steam’e girmeyi denerseniz aşağıdaki gibi bir hata alıyorsunuz. Akıllara gelen ilk ihtimal ise bunun bir siber saldırı olduğu yönünde.

Kullanıcıların, bu hatayı almasının sebebi tam olarak bilinmese de zamanlama oldukça manidar. Son günlerde meydana gelen ve gündemimize oturan DDoS saldırıları, şuan için bir numaralı şüpheli konumunda. Eğer herhangi bir saldırı varsa da henüz bunu üstlenen olmadı. Bir numaralı şüpheli ise DDoS saldırılarıyla tanıdığımız, ancak sadece DDoS saldırıları yapmakla kalmayan, işleri daha da ileri seviyeye götürebilen Anonymous. İnternet’teki haberler Steam’in dünya çapında erişime kesildiği yönünde ve bu durumun neden kaynaklandığı hala gizemini koruyor.

facebook müşteri hizmetleri

steam

Türkiye’deki bilgisayar oyunculuğunu büyük zora sokan erişim kesintisinin, henüz neden dolayı kaynaklandığı bilinmese de akıllara “acaba bir siber saldırı mı söz konusu?” soruları geliyor. Steam’e erişimin engellenmesi hakkında bilgiler geldikçe sizinle paylaşacağız.

Bir diğer senaryo ise Rus saldırısı!
Kulislerde konuşulan bir diğer konu ise, Steam’e Rus’ların saldırdığı yönünde. Zaten bugün itibariyle birçok saldırıyı göğüsleyen Steam, en sonunda fire verdi. Kullanıcı isimlerinde başkalarının isimlerinin görünmesinden tutun, diğer kullanıcıların Steam Cüzdan’larında ne kadar para olduğunu öğrenmeye kadar birçok gizli bilgi kullanıcıların eline geçme tehlikesi altına girdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir