Steam’a İddialı Rakip GOG Galaxy Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Oyun dünyasının ve platformunun en büyük platformu olan Steam’a iddialı bir rakip geliyor diyebiliriz. Adı ise GOG galaxy, bu ağın detaylarını paylaştık. Steam’ın önderliğini sürdüren Valve ve Electronic arts yönetmeliğindeki Origin felan derken sıraki proje CD Projekt Red bu platformda yerini hazırlıyor. Cyberpunk 2077 ve The Witcher serisinden yakından tanıdığımız Polonya merkezli CD Projekt Red firmasının GOG adı altında bilindiği üzere dijital bir oyun ve oyuncu ağı var.

GOG, diğer oyun platformlarına nazaran oyunlarda daha sık indirime giderek oyuncu odaklı bir oyun platformu olarak karşımıza çıkıyor. Gog Galaxy iddialı indirimlerle ve çeşitli uygulamalara giriş yapmaya hazırlanıyor. GOG Galaxy adı altında kullanılabilir olacak olan sistem Steam ve Origin türünde birçok hizmet sunuyor. Gog galaxy özellikleri arasında internet bağlantınız olmasa bile oynayabilme özelliği en kilit nokta diyebiliriz. Ayrıca internet olmadan oyun dosyalarını yedekleyebilme, sadece tek tuşla indirip yüklenmesini bekleme ve en dikkat çekeni ise oyunun güncellenip, güncellenmemesinin tamamen oyuncunun tercihine bırakılması gibi özellikler mevcut.

facebook müşteri hizmetleri

Bir diğer özellik de oyun güncellemesi geldiğinde isterseniz güncellemeyip eski sürümü oynamaya devam edebiliyorsunuz. Yukarıda belirttiğimiz özelliklerin yanı sıra GOG Galaxy, oyundaki istatiklerinizi ve başarılarınızı arşivleyerek bir yandan da multiplayer modunda maç yapma desteği sunacak. Şuan Gog galaxy beta sürümünde. Valve’ın 2004 yılında Half-Life 2’yi kolay yamalayabilsinler diye kurduğu Steam, bu on bir yıl içerisinde ciddi şekil değiştirdi ve PC oyunculuğuyla eş değer bir isim hâline geldi. Valve bu başarıyı elde ettikten sonra, yarışmacıları da türedi elbette. Artık hemen hemen tüm yayıncıların bir dijital dağıtım kanalı var. Ubisoft gibi bazıları bunları Steam’in de içinden açılacak şekilde kurguluyor; EA gibi diğerleri ise bunu direkt olarak Steam’in bir rakibi olarak konumlandırıyor. Tek şey bâki, Steam piyasanın lideri ve herkes onun tahtına göz dikiyor. Örneğin Galaxy kesinlikle şahsi bilgilerinizle ilgilenmiyor; size oyun önermek için dahi olsa. Hiçbir zaman kendini ya da özelliklerini mecburi kılmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir