Steam’dan Yeni Rekor Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dijital oyun platformunda Origin ile yarışan yapımcısı Valve olan Steam’dan yeni bir rekor daha geldi. PC oyuncularının neredeyse çoğunun tercih ettiği oyun platformu rekorlara doymuyor. Valve’nin en büyük gelir kaynaklarından biri olan dijital oyun platformu, çevrimiçi kullanıcı sayısı bazında yeni bir rekor kırdı. Steam, dijital oyun platformunda diğer rakiplerinin oldukça önünde bulunuyor. Son olarak Cadılar Bayramı etkinliği sırasında aynı anda tam 12.5 milyondan fazla kullanıcı online yani çevrimiçi olarak rekor kırıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Steam’ın bundan önceki çevrimiçi rekoru ise 10.7 milyon olarak açıklanmıştı. 125 milyon adet kullanıcısı bulunan bu platformda en çok oynanan oyunlarda ön plana çıkan firma yine platformun üreticisi olan Valve bulunuyor. Steam üzerinde şuan için en çok oynanan 2 oyun Dota 2 ve Counter Strike Global Offensive olarak belirtildi. Valve’nin bu platform üzerinden elde ettiği gelir o kadar fazlaki firma oyun geliştirmiyor ve yakın zamanda haberleri çıkan Valve Half Life oyunu içinde herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda Steamda anlın çevrimiçi oyuncu sayısı kırılmıştı. Bu rekorun hangi oyunda ve kaç kullanıcı ile kırıldığı noktasında ise açıklama yapılmıştı. Yapılan açıklamaya göre anlık olarak 9 milyon oyuncu aktif oyunda oldu ve bu rakamın tam olarak 600 bine yakın kısmı Counter Strike Global Offensive ve 1 milyonluk kısımını ise Dota 2 oyunu oluşturuyor. Bakalım firma daha ne gibi rekorlara imza atarak rakiplerini farka boğacak göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir