Steam’in Linux Dosyalarını Silme Hatası Düzeltildi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Valve, Steam’in Linux versiyonunu güncelledi. Gelen güncelleme ile Steam’in Linux üzerinde kullanıcının dosya haklarına sahip olduğu tüm dosyaları silme hatası düzeltildi. Sadece Linux tabanlı işletim sistemlerinde hatanın görüldüğü; Windows ve Mac OS sistemlerinin bu durumdan etkilenmediği bildirildi.

Steam kullanıcısının oyun dizinlerini öntanımlı dizinden başka dizinlere taşıması sonrası farkettiği hata kullanıcının dosyalarını silmeye başlıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Aslında arkaplanda çalışan script, normalde hataya sebep vermiyor. Normal olarak kullanıcının dizini taşıması sonrası eski dizini silen script eğer çalışmayı durdurur veya hata verirse, bu sefer bir üst dizini silmeyi deniyor. Bu zincir böyle devam ederek neredeyse kullanıcının tüm dizin ve dosyalarını siliyor.

Valve’de bir çalışanın yanlış yazdığı bash scripti nedeniyle oluşan hata sonucu sadece kullanıcının hakkının bulunduğu dizin ve dosyaları silmesi, sistemde kararsızlığı neden olmuyordu.

Güncelleme için yapmanı gerekn ekstra bir işlem yok. Sadece Steam’i baştan çalıştırmanız Steam’in kendisini güncellemesi için yeterli olacaktır.

Güncelleme ve hata ile ilgili sürüm Steam sürüm notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir