SteamOS Yeni Nvidia ve AMD Sürücüleri ile Güncellendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Valve, SteamOS’u güncelledi. Yeni güncel sürümde birçok önemli paket güncelendi ve yeni Nvidia ve AMD sürücüleri eklendi. Bu sayede yeni ekran kartları SteamOS üzerinde çalışabilecek.

SteamOS’un aktif geliştirilmesi artık bitti ve geliştiriciler artık yeni özellik eklemek yerine sistemin güncel olması için uğraşıyorlar. Yeni güncelleme ile eklenen ekran kartı sürücü güncellemeleri sayesinde SteamOS’un güncel ekran kartları ile uyumlu çalışması bekleniyor.

SteamOS aslında bir Linux dağıtımı fakat daha çok oyuncuları hedef alan bir sistem. Günlük işlerinizde kullanabileceğiniz bir işletim sistemi olmayabilir fakat Steam üzerinden oyun oynamak için mükemmel. Windows gibi arkaplanda birden fazla çalışan program olmadan sadece oyunun çalıştığı bir sistem olan SteamOS sayesinde performans artışı yaşarsınız. Kendisi aslında bir Linux dağıtımı olan SteamOS virüslere de geçit vermediğinden ve yıllarca sorunsuz çalışabileceğinden dolayı bilgisayar üzerinden oyun oynayanların tercihi olacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

Peki SteamOS stabil mi?

Valve iki adet SteamOS sunuyor. Biri stabil diğeri ise beta olarak tabir ettiğimiz gelecek olan stabil sürümün geliştirilme aşamasında yayınlanan sürüm. Eğer yenilikleri ve en son güncel program ve sürücüleri kullanmak istiyorsanız beta sürümü tercih edebilirsiniz. Fakat stabiliteye önem verenler için beta sürüm uygun değil.

 

Yeni güncel sürüm SteamOS ne gibi yenilikler içeriyor?

Ekran kartı sürücülerinin güncellendiği SteamOS içerisinde Nvidia sürücüleri 343.22 sürüm numarasına, AMD ise 14.9 sürüm numarasına kavuşuyor.

Linux kernel 3.10.60 sürümüne güncellenirken, baz alındığı Debian dağıtımı 7.7 sürümüne ait paketlere güncellenmiş.

Duyuru listesinde belirtildiği üzere, 32 bit uygulama ve oyunlarda sistem performansı iyileştirilmiş.

Buradan yükleyebileceğiniz SteamOS’un live image’i bulunmadığından denemek için kurulum yapmak zorundasınız.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir