Steve Jobs, Dokunmatik Kalemleri Beğenmedi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple, ilk kez stylus yani dokunmatik kalemi 9 Eylül tarihinde duyurmuştu.

 

iPad Pro ile kullanıcıların karşısına çıkan bu kalem türü, Steve Jobs tarafından ciddi bir şekilde eleştirilmiş hatta ”iğrenç” olarak Jobs tarafından nitelendirilmişti. Apple Pencil, gerçekten kullanıcılar tarafından sevilecek mi ?

 

Apple, her geçen gün yenilikçi teknolojisi ile birlikte dikkatleri üzerine çekmeye devam eden bir firma. Fakat dün akşam, özellikle geçmişi ile neredeyse çelişti. Apple Pencil isimli yeni dokunmatik kalem gün yüzüne çıkması ile birlikte neredeyse tasarımcılara adeta gün bayram oldu diyebiliriz. iPad Pro ile uyumlu bir şekilde çalışacak olan Apple Pencil, içerisinde yer alan çok sayıda sensör ile birlikte gerçek bir kalem gibi kullanıcılarına çizim yapma fırsatı sunuyor. Ayrıca Apple Pencil, şarj edilerek çalışıyor ve yaklaşık 15 saniye cihazın şarj olması ile birlikte 30 dakikalık kullanım imkanı sunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

jobs-pencil

Fakat, 2007 yılına baktığımızda ise ilk iPhone’un tanıtımı sırasında Apple’ın efsanesi olan Steve Jobs, stylus kalemlerine kullanıcıların ihtiyacı olmadığını ve bu kalemleri hiç beğenmediğini dile getirmişti. Piyasada yer alan telefonlarla ilgili eleştiriler sunarken aynı zamanda tamamı dokunmatik ekrana sahip yeni telefonunun lansmanı ile meşguldu. Şimdilerde ise Apple, yeni akıllı kalemini 99 Dolardan satışa çıkaracağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir