Street Fighter 5 Beta’sı Detaylandırıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz sene bir anda duyurularak yeni bir Street Fighter oyunu bekleyen hayranları sevindiren Street Fighter 5’in geliştirilme ve tanıtım süreci yavaş bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bugün gelen haberler ise oyunun bu ayın sonunda başlayacak beta’sı ile ilgili.

Gelen haberlere göre yalnızca Street Fighter 5’in PS4’e özel olarak başlayacak olan online multiplayer beta’sı 6 adet dövüşçü ve 3 adet arena içerecek ve beş gün sürecek.

facebook müşteri hizmetleri

İlk dört karakter (Ryu, Chun-Li, Bison ve Nash) beta’nın başlangıç tarihinden itibaren yer alacakken Birdie ve Cammy beta başladıktan 2 gün sonra oynanmaya hazır olacak. Oyundaki arenalar ise Bustling Side Street, Terminal Station ve  Forgotten Waterfall olarak belirlendi. Diğer bölgelerin aksine Forgotten Waterfall seride ilk kez karşımıza çıkacak.

23 Temmuz’da başlayacak olan beta’ya Kuzey Amerika bölgesinden oyunu ön sipariş eden herkesin katılması garanti olacak. Avrupa, Asya ve Orta Doğu gibi diğer bölgelerdeki oyuncular ise oyunun beta’sı için kayıt yaptırmak zorunda kalacaklar.

Bu beta PS4 için yapılacak üç beta’dan ilki olacak. Capcom’un sözünü verdiği PC beta’sı için ise henüz herhangi bir bilgi gelmiş değil.

Unreal Engine 4 motoru ile geliştirilen Street Fighter 5’in PC ve PS4 için 2016’nın Mart ayında satışa sunulması bekleniyor. Oyunun Xbox One’a çıkıp çıkmayacağı konusunda bir bilgi gelmedi ancak Capcom Street Fighter 5’in konsollarda PS4’e özel olarak kalacağının altını çizdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir