Süper Hızlı Bağlantı Thunderbolt 3 Tanıtıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Computex Taipei etkinliği adı altında bugün İntel dünyanın en hızlı kablolu bağlantı çözmünü açıkladı. Computex etkinliği ile firmalar yeni ürünlerini tanıtırken Asus’da birçok ürün tanıttı. İntel ise önemli bir duyuru ile beraber yeni nesil Thunderbolt 3 bağlantısını tanıttı ve hız konusunda zirvede olduklarını belirtiyor. Karşılaştıracak olursak USB 3.1‘de 4 kat daha hızlı ve Thunderbolt 3 tam 40 Gbps hıza ulaşabilip veri aktarımı sağlayabiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni bağlantı Thunderbolt 3’ın detayları ve yetenekleri neler bakalım. Yeni nesil Thunderbolt 3 bağlantı noktasını USb 3.1 destekliyor. Ayrıca USB Type-C girişine sahip ve buda demek oluyorki Apple’ın yeni MacBook cihazları ile uyumlu olacak. Diğer yandan yeni bağlantının çıkışlarından bahsedersek, 2 adet 4 K ekran görüntüsü aktarabiliyor. İntel’in yaptığı açıklamaya göre USB 3.0’dan tam 8 kat hızlı olduklarını iddia ediyor ve USB 2.0‘dan ise 80 kat daha hızlı dosya ve veri aktarımı yapabildiklerini söylüyor.

Type-C yapıdaki yeni nesil Thunderbolt 3 PCI Express, DisplayPort ve USB 3.1 ile uyumlu olduğunu hatırlatalım. Bundan önceki versiyonlarından çeşitli bağlantı adaptörleri lazım oluyordu fakat bunda öyle bir sorun olmayacak. Uyumluluk konusunda oldukça çeşitli, hız konusunda son derece hızlı fakat güç aktarımında da bir o kadar iddialı olan İntel yeni nesil bağlantısı ile fazladan 100W güç aktarımı gerçekleştirebiliyor. Buda demek oluyorki akıllı cihazlarıda ekstra hızlı şarj imkanı sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir