Tarayıcı Toolbar ve Eklentileri Nasıl Silinir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Tarayıcınızda isteğiniz dışında oluşan araç çubukları ve eklentileri kaldırmak artık gayet basit.

Tarayıcınız üzerinden internette dolaşırken, ya da bilgisayarınıza yeni bir program yüklemek istediğiniz zamanlarda, yanlışlıkla yeni bir araç çubuğu veya eklenti yüklemeniz mümkün. Yeni yüklenen bu uygulamalar yüzünden tarayıcınızın tüm kontrolünü kaybedebilir, istemediğiniz sayfalara yönlendirilebilirsiniz.

Artık bu tür eklenti ve araç çubuklarını kaldırmak oldukça basit. Ünlü güvenlik firması Avast‘ın bu tür durumlar için çıkarttığı programı yükleyerek, siz de tarayıcınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

tarayıcı

Öncelikle yapmanız gereken Avast’ın resmi sitesine giderek Avast Browser Cleanup programını indirmek. Bu tarayıcı temizleme programı ücretsiz olarak indirilebiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

İndirdiğiniz program kısa bir kurulum işleminin ardından kullanıma hazır hale gelecektir. Eğer bilgisayarınızda herhangi bir araç çubuğu veya reklam eklentisi var açılışta “Bazı tarayıcı eklentilerinin tümüyle kaldırılmamış olduğunu tespit ettik. Ana sayfanız ve arama sağlaycınız gibi tüm ilgili ayarlarınızı başlangıç konumuna döndürmek için “Tümüyle temizle”‘ya tıklayınız” yazısı ile karşılaşırsınız.

Bu ekranda yapabileceğiniz iki seçenek bulunuyor. İsterseniz yukarıda bulunan “Tümüyle temizle” düğmesine basarak, bütün zararlı uygulamaları kaldırabilirsiniz. Diğer seçenek ise yanda bulunan sekmelerden tarayıcılarınızı tek tek inceleyerek, sorunlu eklentileri “Devre dışı bırak” seçeneği ile kaldırmak olacaktır.

son

Tüm işlemler sona erip tarayıcılarınız temizlendiğinde yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir pencere ile karşılaşırsınız. Bu durumda tarayıcılarınızı, herhangi bir reklam yazılımı ile karşılaşmadan, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı