TBF Şampiyonu Dark Passage!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Tüm dünya genelinde büyüyen bir e-spor çılgınlığı var. Aynı yükseliş bizim ülkemize de hakim diyebiliriz. Ve şimdi bir e-spor ligi şampiyonumuz var. Riot Games, gnçtrkcll, Coca-Cola Zero ve TeknoSA işbirliğinde düzenlenen Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligi finali dün öğleden sonra Ülker Sports Arena‘da gerçekleşti. Daha önce de biraz detaylı bi analiz haberi paylaşmıştık. Çıktığı gün biten biletler ve tüm Arenayı dolduran 10.000 kişinin yanından internet üzerinden izleyen 100.000’den fazla insan finale eşlik etti. Yüzbinlerce insanın da finali izlemesi Türkiye’de e-sporun nasıl büyüdüğünün de bi kanıtıydı diyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Türkiye’nin ilk profesyonel e-spor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finalinde  açılışını da Burcu Esmersoy’un yaptığı etkinlikte Beşiktaş ve Dark Passage ekipleri rakip oldu. 2 takımda 10.000 kişiye karşı mücadele ederken 5 maç üzerinden seri olarak oynanan oyunda şampiyon 3-1’lik bir skorla Dark Passage oldu. gnctrkcll MVP ödülünü alan isim ise, yine Dark Passage’dan Naru oldu.

Dark Passage bu galibiyetle birlikte yalnızca 2015 Sezonu Türkiye Şampiyonu olmakla kalmadı, Uluslararası Wild Card Turnuvası’na katılmaya da hak kazandı. 2 yıldır eSpor sahnesindeki performansıyla adından söz ettiren ve Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda temsil eden tek takım olma unvanına sahip Dark Passage, TBF’yi 3. yılında da kazanarak ulaşılması zor bir rekora imza attı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir