Teknolojinin Zararları Var Mı?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde hayatımızın büyük bir alanına girmeyi başaran teknoloji ile birlikte teknolojinin zararları da günümüzde konuşulur bir hal aldı. Teknolojinin zararları konusunun ortaya çıkışı ise elbette ki teknolojinin yoğun bir şekilde, özellikle de genç kesin tarafından amaçsızca kullanılmasından kaynaklanıyor.

Teknolojinin zararları konusunda daha önce kişisel blogum’da yazdığım şu yazıda bu konu üzerine detaylı olarak değinmiştim:

http://oguzveliyavas.com/teknolojinin-zararlari-mi-yoksa-yararlari-mi

facebook müşteri hizmetleri

Özellikle de son dönemde artan ve yaş kitlesi oldukça düşen oyuncu kitlesi ile birlikte teknolojinin zararları gözle görülür bir hal aldı ve birçok kişi teknolojinin bu yönünde dolayı faydalarını bir kenara bırakıp tam anlamıyla zararlıymış gibi görmeye başladı.

Peki aslında teknoloji zararlı mıdır? Yoksa onu zararları yapan yine biz insanlar mıyız?

Bu konuda detaylı konuşmak oldukça zor olsa da teknolojiyi zararlı yapanların insanlar olduğunu, faydalarının yanında insanların yoğun kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunların yine insan kaynaklı olduğunu söylemek yanlış olmaz diye düşünüyorum.

Bununla birlikte teknolojinin son 3-4 yıl içerisinde hayatlarımızı, davranış şekillerimizi ve sosyal yaşantımızı nasıl değiştirdiğini inkar etmek de mümkün değil. Teknolojinin bu denli hızlı bir gelişim içerisinde olduğu günümüzde bu ve benzeri sosyal değişimlerin yaşanmasının direkt olarak teknolojinin zararları üzerinden anlatılması oldukça yanlış.

Siz siz olun teknolojiyi gerektiği ve ihtiyacınız olduğu ölçüde kullanmaya dikkat edin. Hayatınızda teknolojinin faydalarını da görmeniz dileğiyle, esen kalın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir