Telefonunuzun sizi takip etmesine izin vermeyin

facebook android iphone ayarlari

Telefonunuzun sizi takip etmesine izin vermeyin
5 - 2 OY

Telefonunuzun sizi takip edilmeyi nasıl önleyebilirim, android telefonumun hangi özelliği benim takip edilmeme olanak sağlar, takipten çıkmak için ne yapılmalı,android cihazımın gps özelliğini nasıl kapatabilirim,android cihazımın konum servislerini nasıl kapatabilirim

Telefonunuzun sizi takip etmesine izin vermeyin

Android ve ios işletim sistemli cihazların kullanımı günümüzde o kadar çok yaygınlaştı ki neredeyse hayatımızın bir parçası oldu. Hayatımızın hemen hemen her adımında yanımızda akıllı cihazlarımız olmadan neredeyse yapamıyoruz. Android ve ios işletim sistemli cihazlarımızın teknik özelliklerini çok fazla kullanıyoruz. Mesela cihazlarımıza günlük kaç adım yürüdüğümüzü, kaç km yol yürüdüğümüzü, eve nasıl gidebileceğimizi cihazımız daki uygulamaları birbirleriyle senkronize ederek  günlük yaşantımızda sosyal medyada paylaşmadan neredeyse yapamıyoruz. Bu cihazları çok etkin bir şekilde kullanan kişilerde konum servisleri açık olduğu için birilerinin bizi sürekli takip etmesine aslında olanak sağlamış oluyoruz. Bu durumda casuslukta kullanılmak için mükemmel bir araçtır.

Sizi izleyenleri durdurmanın en kolay yolu konum servislerini kapatmak olabilir. Konum servisleri açık olduğunda gps uyduları yada şebekenizden yada kablosuz ağınızdan alının bilgiler doğrultusunda sizin yerinizi neredeyse nokta atışı yaparak bulabilirler. Bence birilerinin telefonlarımızı dinlemesinden rahatsız oluyor isek, birilerinin bizim yerimizi tespit edebilmesinden yada takip edebilmesinden de rahatsız olmalıyız.

Android cihazlarda konum servislerini kapatmak için: cihazınız menüsünde ki “ayarlar” butonuna tıklayalım

facebook müşteri hizmetleri

android gps kapatmak

Daha sonra açılan sayfa da ise sayfayı aşağıya doğru kaydıralım

android takip sorunu

Gelen bölümde “konum” yazan bir başlık ve bu başlığın içerisine giriş yapalım

android gps kapat

Son olarak bu başlığın içerisinde iken sayfanın üst kısmında yer alan düğmeden kapatalım

samsung konum kapatma

Bu işlemleri yaptığınız zaman android cihazınızdan konum servislerini nasıl kapatabileceğinizi anlattık. Bu işlemleri yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayarak destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir