Temmuz’da Oyun Endüstrisi 1 Milyar $ Satış Yaptı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dijital dünyamız her geçen gün gelişmeye ve geliştirilmeye devam ediyor. Son gelişme oyun dünyasından. Tüm platformlarda oyun satışları ve oyun içi eşyalardan toplam ciro 1 Milyar dolara ulaştı.

SuperData araştırma şirketinin verilerine göre mobil oyunlar, steam ve diğer oyun distrübütörleri Temmuz ayında toplam 1.033 Milyar Dolarlık satışa ulaştı. Ve insanlar herhangi bir fiziksel alışveriş yapmadıkları sanal oyun alışverişi dünyasında paralarını daha rahat harcadıkları düşünülünce bu rakam her yıl %12 civarında artıyor.

SuperData’nın CEO’su Joost Van Dreunen’in açıklamasına göre Temmuz ayındaki tüm alışverişin %60’ı mobil cihazlar ve bilgisayarlara ait. Konsollor ve sosyal oyunlar diğer %40’ı oluşturuyor.

facebook müşteri hizmetleri

gamesiç

Şirketin bir araştırmacısı mobil oyuncuların her geçen gün arttığını ve bu oranın son birkaç yılda tüm platformlara oranla daha hızlı artış gösterdiğini belirtti. Fakat 2014-2015 döneminde gelişmekte olan ülkelerin de yeterince bu olaya dahil olduğunu ve artık eskisi gibi her ay milyonlarca yeni oyuncunun katılmayacağını; bundan dolayı şirketlerin var olan oyunculara daha fazla para harcatabilmenin yollarını bulması gerektiğini ekledi.

Van Dreunen’e göre artık pek fazla artış göstermeyen mobil oyuncuların harcadıkları para miktarı her geçen gün artıyor.

Ayrıca oyun şirketlerinin farklı konsollar ve cihazlar için aynı oyunun farklı versiyonları çıkartmalarının temel sebebi de oyuncuların paralarını daha iyi harcamalarını sağlamak. Şirketler her gün oyunlardan para kazanmanın yeni yollarını araştırıyor. Bunun en baskın örneklerinden birisi de dijital koleksiyonluk kart oyunları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir