Terapinin Önemi Ve Otizm, Kekemelik

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

 İnsanlar doğduğu andan itibaren öğrenmeye başlarlar. Hemen konuşmazlar fakat normal bir gelişme sürecinde yaşına gelmeden birkaç kelime ile kendilerini ifade edebilecek seviyeye gelirler.

 Ancak, otizmli çocuklar kendilerini ifade edemedikçe hırçınlaşırlar. Otizm korkulacak bir konu değildir. Aksine, eğitimi alınarak konuşma terapisi ile zorun başarıldığını görmek ciddi bir başarıdır.

facebook müşteri hizmetleri

 Son yıllarda ise geliştirilen teknikler artık ülkemizde de uygulanmaya başlamıştır.   Konuşma terapisti, hem davranışsal yöntemleri, hem de duyu bütünleme terapisini uygulamalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise herkese özel ve farklı yöntemlerin uygulanması gerektiğidir.

Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen konuşma bozukluklarına kekemelik denir. Hecelerin tekrarlanarak ve kelimeyi tamamlamada zorlanarak konuşma bozukluğu çeken kişiler kendilerini ifade etmede zorlanır ve genelde de içlerine kapanırlar.

Bu nedenle; Bireysel terapi, 7 yaş altı eğitimi, grup terapisi gibi terapilerin yanında, İstanbul akıcılık programı adı altında 9 yaş üstü çocuklar ve yetişkinlerin sıkıştırılmış 10 günlük kekemelik terapisi uygulama programları düzenlenmiştir. 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir