Terminator Genisys Revolution İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Film oyunları her ne kadar çok sevilmese de filmleri destekleyen oyunlar mobilde çok iyi iş yapıyor. Bu oyunların genelde filmle isim hakları dışında hikaye olarak bir bağlantıları olmaz, ancak aynı evrende geçmesi ve aynı elementleri taşıması nedeniyle filmin takipçileri tarafından mutlaka oynanırlar. İşte Terminator Genisys Revolution da bu oyunlardan biri.

Son zamanlarda mobilde oldukça tutan third person shooter türünde olan Terminator Genisys Revolution, Kim Kardashian‘ın ismini hatırlayamadığım oyununu yapıp parayı kıran Glu tarafından yapılmış. Daha önce mobilde “ön sipariş” döneminin ilk oyunu olmasıyla zaten dikkat çeken oyun, çıkışında da oldukça dikkat çekti. Terminator Genisys ile (doğal olarak) aynı evrende geçen oyun Skynet‘in dünyayı ele geçirişinden 31 yıl sonra, yani 2028‘de geçiyor. Lopez ismindeki bir karakteri oynadığımız oyunda John Connor‘ın bize verdiği görevleri yerine getirerek yeni bölümler açıyoruz.

Peki temelde bu kadar basit olan bu oyun güzel mi? Film oyunlarını ve mobilde shooter oyunları oynamayı sevmeyen biri olarak söylüyorum; oyun güzel.

facebook müşteri hizmetleri

Grafikler çok güzel. Yani vurduğumuz robotların vurduğumuz bölgeye göre bir uzvunu kaybetmesi çok ince düşünülmüş bir ayrıntı. Özellikle belden aşağısı yokken elleriyle robotun size doğru sürüklenmesini izlemek çok zevkli. İnsan ve robot modellemeleri de gayet iyi olmuş.  Mekan tasarımları da oldukça iç karartıcı, yani olması gerektiği gibi. Kıyamet sonrası bir dünya burası sonuçta.

Oynanış güzel ancak karakterimizi hareket ettiremiyor olmamız bir eksi. Yani karakterimiz gitmesi gereken yere kendi gidiyor, siz o durduğu zaman robotlara ateş ediyorsunuz o kadar. Ancak “ateş etme” bölümleri gerçekten çok zevkli, yani normal bir konsol oyunundan tek farkı daha kolay olması. Bir de reload’lar daha kısa sürseymiş tam olacakmış. Bir de görevler çok kısa. üç dalga halinde gelen robotları temizlemekten ibaret görevler ve ortalama bir dakika sürüyor hepsi. Biraz daha uzun olsa çok daha zevkli olabilirmiş.

Müzikler de gayet basit ancak tanıdık müzikler. Terminator filmlerinde çalan müzikleri doğrudan oyuna aktaran Glu gayet iyi bir iş çıkarmış bu konuda. O yüzden az çok Terminator bilginiz varsa baya zevk alacaksınız müziklerden.

Gelelim mikro ödemelere. Mikro ödeme seçenekleri çok fazla oyunda. Hatta neredeyse pay2win olmuş diyebiliriz oyun için. Para ödemezseniz bir şey kaybetmezsiniz, ancak öderseniz daha avantajlı olursunuz.

Özetle Terminator Genisys Revolution tam bir Terminator oyunu olmuş. Hikaye anlatma gibi bir kaygısı olmadığı için filmle alakasını anlatacak değiliz oyunun ancak T-800‘ler tıpkı filmdeki gibi olmuş diyebiliriz. Bizim 7,5/10 verebileceğimiz oyunu sizin de en az bizim kadar seveceğinizi umuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir