Tesla Powerwall Tanıtıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Elektrikli otomobilleriyle gündemde olan Tesla, evlerde kullanılabilmesi için güneş enerjisi depolayan üniteler geliştirdi. Tesla Powerwall adındaki üniteleri Los Angeles‘da tanıtan şirket bu ürünle evlerin aydınlatma, multimedya gibi ihtiyaçlarının doğuracağı enerji tüketimini daha verimli  şekilde karşılamanın yeni yollarından birini sunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Cihazın kullanımı için evlerde güneş enerjisi panelleri bulunması gerekiyor. 90×120 cm genişlik-uzunluk ölçülerine sahip ve 15 cm kalınlığındaki, duvara monte edilebilen Powerwall adlı pil ise bu noktada devreye giriyor. İnternet bağlantısı ile sürekli olarak işleyiş takibinin mümkün olduğu belirtilen aygıtın 7 kWh ve 10 kWh’lık iki enerji depolama kapasitesi seçeneği sunuluyor.

Kullanıcılar bu enerjiyi kullanırken aynı zamanda kendi elektrik şebeklerinden de yararlanmaya devam edebiliyorlar. Amaç ise güneş enerjisinin daha uzun soluklu kullanımının önünü açmak. Açıklanan fiyatlar ise 7 kWh’lık versiyon için 3 bin dolar ve diğer versiyon için 3 bin 500 dolar şeklinde.

Çamaşır makinesi tek bir çalışmada 2,3 kWh enerji harcıyor, dizüstü bilgisayar 0,05 kWh, buzdolabı 0,2 kWh gibi değerler sunuyor. Yani Tesla’nın yeni ürünü evin günlük enerji ihtiyaçları için önemli bir ekonomi sağlayabilir gibi görünüyor.

İnternet üzerinden ön siparişlerinin alımına başlanan ürünlerin yaz aylarında tüketicilerle buluşacağı kaydediliyor. Ürünü kendi evinde kullandığını belirten Tesla CEO’su Elon Musk, hedeflerini de açıkladı: Dünyanın enerji kullanım şeklini değiştirmek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir