The Division Rekor Kırdı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ubisoft’un geçtiğimiz hafta piyasaya sunduğu The Division, puanlama başarısının ardından satış rekorlarını da beraberinde getirerek 11 senedir kimsenin kıramadığı rekoru kırdı. Tom Clancy romanlarının en son uyarlaması olan, Massive Entertainment’in geliştirdiği ve Ubisoft’un dağıtımcılığını üstlendiği MMO-RPG türü olan Tom Clancy’s: The Division, rekor kırmaya devam ediyor.

facebook müşteri hizmetleri

Oyun, çıkış yaptığı andan itibaren, 24 saat içerisinde Ubisoft’un en hızlı ve en çok satan oyunu olarak tarihe geçmişti. Bunun yanı sıra 6.4 milyon beta oyuncusu ile de tüm zamanların en çok oynanan beta ünvanına sahip olan oyun olmuştu. Belirtilen yeni bilgilere göre; Tom Clancy’s: The Division, 11 yılda hiçbir oyunun kıramadığı ilk gün satışını kırdı. Kesin rakamlar verilmese bile bu satış oranının rekoru, 11 sene önce piyasadaki yerini alan Gran Turismo 4’e aitti. The Division, böylelikle Gran Turismo 4’ün de liderliğine oturdu.

The Division, geçtiğimiz haftasonu 1.2 milyon anlık oyuncuya sahip oldu. Satışlarda ise ilk beş günde 330 milyon dolar gelir elde ederek, bu zaman içerisinde daha önce beş günde 325 milyon dolar gelir sağlayan Destiny’i de bu alanda geçti ve son zamanların en başarılı yeni IP oyunu olmayı başardı. Ubisoft’un bu başarısı, firmanın son birkaç senedir yaptığı Ubisoft facialarına da nokta koymayı başardı ancak satış ve puanlamalardaki başarı olarak halen Grand Theft Auto V gibi yapımları geçebilmiş değiller.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir