The Elder Scrolls:Online Aylık Abonelik Kaldırılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bethesda’nın Zenimax ile birlikte geliştirdiği efsane oyun olan The Elder Scrolls:Online ise The Elders Scrolls serisi olarak yirmi yılını doldurmuş bulunuyor.

The Elder Scrolls:Online ise serinin beşinci oyunu olan Skyrim’den tam olarak bin yıl öncesini, Tamriel’in ilk imparatoru olan Tiber Septim’in yükselişinin hemen öncesini konu alıyor. Oyunun tel bir görevde kısıtlı kalmadan ve tamamen açık dünya ile serbest oyun stili ile dikkat çeken özellikleri yine Skyrim ile 4 nisan 2015 tarihi ile MMORPG eklentisi yapmışlardı, böylece devasa çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunu özelliği ile oyun daha da sevilmişti.

Oyunun sadece beta sürümünü bile tahminen on bir milyon kullanıcı oynamıştı ve bir çokları tarafından da 2014 senesinin en çok beklenen oyunu alarak ün yapmıştı.

The Elder Scrolls:Online Aylık Abonelik Kaldırılıyor

Bir çok MMORPG oyununda olduğu gibi The Elder Scrolls:Online oyunu satın almanızdan itibaren bir de aylık olarak bir abonelik ücreti ile çalışıyordu. Çok yüksek oyuncu rakamları ile başlayan oyun ise kısmen abonelik ücreti kısman de oyunda aşırı bug (hata) olması yüzünden oyuncu sayısında dramatik bir düşüş yaşayarak yedi bin kullanıcı sayısına kadar indi.

facebook müşteri hizmetleri

Yine de oyunun çıkış tarihinden itibaren bu hataları fazlası ile düzelttiğini özellikle eklemek istiyorum.

Hangi sebepten bilinmez ama The Elder Scrolls:Online aylık abonelik ücreti kaldırılıyor. Bu da 17 mart 2015 tarihinde yani önümüzdeki salı günü olacak. Yani sadece sadece oyunu almak için bir ücret ödemeniz yeterli olacak.

Bu değişiklik ile birlikte oyunun adı da The Elder Scrolls:Online’dan değiştirilerek The Elder Scrolls:Tamriel Unlimited olarak değişecek.

Oyunun aylık aboneliğinin kaldırılacağını pek sevinemeden firmanın başka bir yeniliği ile karşı karşıya geliyoruz. Aylık abonelik ücreti yerine ESO Plus dediği sistemi getirecek olan Bethesda, oyun için çıkacak olan DLC paketlerini para ile satacak. Tabii ESO Plus’ta bir kere satın alınacak yani aylık abonelik ücreti olmayacak. Bu DLC’leri satın alan oyuncular ise paketler ile gelen yeni bölgelere giriş, oyun içi para ve ekstra oyun puanı gibi nimetlerden faydalanacaklar.

Bir başka yenilik ise oyun içi mağazanın açılması. Bu mağazada satın oyun içi eşyalar ise oyun içi rekbabeti etkilemeyecek şekilde ayarlanacak.

Aynı zamanda konsollar için de oyun çıkış tarihi belli olan The Elder Scrolls:Online Playstation 4 ve Xbox One için de 9 Haziran 2015 tarihi ile piyasaya sürülecek.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir