The Witcher 3 Satış Rakamları Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2015 yılı içerisinde birçok rekortmen video oyun şirketleri bulunuyor. Bunlardan biri olan ve yılın en iyi oyunu olarak adlandırılan The Witcher 3 oyununun tüm zaman satış rakamları açıklandı. Yıl içerisinde büyük bir heyecan ile beklenen bu oyun çıktığı günden beri gündemde ses getirmeyi başarmıştı. Tıpkı Twitch platformu gibi birçok canlı yayın platformunda en çok izlenen oyun ünvanına sahip olmuştu. Ayrıca haftanın en çok satan oyunları arasınada giren The Witcher 3 oyunu tüm zamanlarda kaç satmış dersiniz ?

facebook müşteri hizmetleri

Bağımsız geliştiricisi CD Project RED olan The Witcher 3 oyunu mayıs ayı sonlarında satışa çıkmıştı ve çeşitli oyun medyalarından üst seviye notlar almıştı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre The Witcher 3 oyunu üç aylık bir dönemde toplamda 6 milyon satış rakamını aşmayı başarmış durumda. Bu rakamın 1 milyonluk kısımı GOG tarafından yapılırken kalan kısımı ise kutulu oyun ve dijital oyun platformunda gerçekleştirilmiş durumda. Net rakam verirsek 19 mayıs olan çıkış tarihinden itibaren 30 Haziran gününe kadar tam olarak 6.014.576 adet satmış ve oldukça yüksek bir başarı grafiği elde etmiş durumda.

Şirket satış rakamının aksine finansal durumlarada açıklık getirmiş durumda. The Witcher 3 oyunu için geliştirilme maliyetinde 53 milyon pound harcanmış ve henüz şimdiden 41 milyon pound kar elde edilmiş durumda.

Ayrıca firma sadece bu oyun ile 2015 yılının ilk yarısında 185 milyon TL gelir elde etmiş ve oyun için önümüzdeki haftalarda çıkacak paketler ile oyunun oynayış saatine 30 saat daha eklenecek. Bakalım başarı grafiği gün geçtikçe artan The Witcher 3 oyunu kaç rakamlarını görecek göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir