Tinder’a Yeni Rakip Eski Çalışanlarından Geliyor Bumble

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bulunduğunuz bölgedeki insanları görebilmenizi ve tanışmanızı sağlayabilen uyguluma Tinder‘a yeni rakip eski kurucusundan geliyor. Daha saygıdeğer bir buluşma uygulaması olarak lanse edilen Bumble.

Tinder‘dan bu yıl içerisinde ayrılan Whitney Wolfe aynı zamanda şirketin eş kurucusu ve eski erkek arkadaşı olan Justin Mateen‘i cinsel saldırı sebebiyle dava etmişti. Şimdi ise Tinder’ın erken dönem çalışanlarından ikisi, Chris Gulczynski ve Sarah Mick ile ortak olarak daha saygıdeğer bir uygulama olan Bumble üzerinde çalışıyorlar.

 

bumbleFacebook sayfasında yazan bilgilere bakarsak, isim vermese de Tinder’a gönderme yaparak, “daha sığ uygulamalar gibi” olmayacağı, “ürkütücü adamlarla karşılaşıp ve saçma mesajlar” almayacağınız bir uygulama olduğu söyleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bumble-App-640x555

Kullanıcılar Facebook hesaplarını Bumble ile eşleştirip profil fotoğraflarını Bumble profillerinde kullanabiliyorlar. Tinder’ın eski baş tasarımcısı Sarah Mick’in elinden çıkan Bumble, tasarım olarak Tinder’ı andırıyor. Tıpkı Tinder gibi bir kart arayüzü kullanan Bumble’da, kartın büyük kısmında kullanıcının fotoğrafı, alt kısımda ise kullanıcının iş ve okul bilgileri yer alıyor.

Bumble kullanan kadınların istenmeyen mesajları almasını engellemek için uygulunan yöntem ise çok basit. İki taraf da birbrinin profilini beğendiğinde başlatılabilecek olan sohbetin en önemli özelliği ilk mesajı atanın kadın olması kuralı. Bir profil beğendikten sonraki 24 saat içinde ilk mesajın atılması gerekiyorken, erkekler bu süreyi, günde bir kere olmak üzere, fazladan bir 24 saat daha uzatabiliyorlar. Bazı kullanıcılar bu özellikten dolayı şikayet ediyor olsa da “ürkütücü ve saçma” mesajların önüne geçmenin en güvenli yolunun bu olduğu söyleniyor.

Şu an App Store üzerinden indirilebilir olan Bumble hala test aşamasında bulunuyor. Uygulamanın Android sürümü hakkında ise hiç bir bilgi yok.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir