Titans Mobil Oyun İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu yazımda sizlere Titans adlı Android/iOS oyun incelemesi yapacağım. Uzun süredir mobil oyun incelemiyorum ama Titans çok hoşuma gittiği için başkalarına da anlatma ihtiyacı duydum.

Oynamayı öğrenmesi biraz zor olsa da, kavradıktan sonra kafanızı kaldıramayacağınız bir oyun, özellikle benim gibi bir kart oyunu tutkunuysanız. Ancak hemen karar vermeyin, çünkü bahsettiğimiz şey sıradan bir kart oyunu değil.

Titans Nedir?

Aslında kısaca anlatamayacağım türden bir oyun, o yüzden adım adım ilerleyelim. Titan adı verilen ve belirli element/materyallerden oluşan dev varlıklar düşünün. Bunların kendine özgü özellikleri ve güç, hız, dayanıklılık ve zeka gibi ayırt edici farklılıkları var. Biz de bu varlıklara can verip yönlendiren bir simyacıyız. Geniş bir haritada önümüze çıkan düşmanların ve diğer Titanların ağzını kendi yönettiklerimizle kırıyoruz.

Haritada dolaştıkça farklı materyaller bulup bunlarla yeni Titanlar yapabiliyor, ya da daha önce o madde ile yaptığımız Titanı geliştirebiliyoruz. Farklı türden fakat birbirine uyumlu Titanları birleştirip aşırı güçlü yapabiliyoruz, başkalarının Titanları ile savaşabiliyoruz falan yapabileceğimiz bir sürü şey var oyunda.

titans

Nasıl Oynanır?

Dediğim gibi Titans’ta yapabileceğimiz sürüyle şey var, bu yüzden hem yazıyı kısa tutmak hem de oyunu merak edilebilir kılmak amacıyla sadece ‘Quest’ modundan ve Titanların özelliklerinden bahsedeceğim.

Oyunun başında size Titan yapmayı öğretmekle beraber birkaç tane Titanı da hazır veriyor. Kendi Titanımızı yapmak için ihtiyacımız olan şey, 10 adet aynı türden materyal (taş, deniz kabuğu, yosun, kemik vs.) ve bir miktar da gümüş para.

Bu gereksinimleri sağladıktan sonra seviye 1 Titan üretebiliyorsunuz. Ürettiğiniz Titanın kalitesi, kullandığınız malzemenin nadirliğine bağlı. Yani yaygın olan taş ile ürettiğiniz Titan, nadir bir malzeme olan inciden üretilen Titan’ın yanında oyuncak gibi kalacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

Titan üretmek dışında, topladığınız materyallerle, o materyal ile üretilmiş Titanınızın seviyesini yükseltebiliyorsunuz. Bunun için tabi ki yine gümüş para gerekiyor fakat görev yaptığınız ve haritada gezindiğiniz sürece bunun sıkıntısını çekmeyeceksiniz.

Seviyesi yükselince, Titanımızın özellikleri de artıyor tabi. Mesela düşmanlara daha fazla zarar vermenizi sağlayan güç, daha az zarar almanızı sağlayan dayanıklılık, haritada daha çok kart açmanızı sağlayan zeka ve haritada daha çok kartı gezmenizi sağlayan hız gibi. Her Titanın odaklandığı özellik farklı oluyor zaten.

pvp

Titans’ın ‘quest’, yani görev modunda, haritada belirlenmiş orman, sahil, çöl gibi bölgelere girip materyal, gümüş para ve tecrübe puanı arayabiliyoruz. Girdiğimiz herhangi bir bölgede önümüze 4×3 şeklinde dizilmiş, birinde kapı resmi olan 12 kart çıkıyor. Amacımız, en alt sıradaki herhangi bir kart ile başlayarak kapıya doğru bir yol oluşturmak. Kapıya ulaştığımızda bölümde ilerlemiş oluyoruz.

Peki kapı dışındaki kartlarla yaptığımız yol ne işe yarıyor? Bu yolu yaparken seçtiğimiz kartlar birer birer açılarak altından çıkan materyal, gümüş para, tecrübe puanı ya da düşmanları bize fırlatıyor. İşte burada quest modu için hazırladığınız 3 -ya da gerçek parayla alınan kristallerden bastıysanız 5- Titanlık takımın lideri devreye giriyor, Çünkü sizin bir seferde kaç kart görebileceğinizi liderin zekası, kapıya ulaşan yolun maksimum kaç karttan oluşacağını da liderin hızı belirliyor.

Lider Titanınızın zekasının yüksekliğine bağlı olarak sahadan rastgele birkaç kart açılabiliyor ve altında ne olduğunu görebiliyorsunuz. Liderin hızının yüksekliğine bağlı olarak da seçebileceğiniz kart sayısı artıyor. Böylece doğru Titanı lider seçerek kazandığınız ödüllerin sayısını ve kalitesini artırabiliyorsunuz.

Titans hakkında kısaca anlatabileceğim şeyler bunlar. Anlattıklarım dışında diğer oyuncularla kapışabileceğiniz bölgeler ve 20 Titanlık takımlarla savaşa katılabileceğiniz arenalar da var, ama anlatmaya kalksam sabah olur. Umarım benim yüzümden sıkılıp Titans’ı denemekten vaz geçmemişsinizdir. Denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Titans’ı Google Play‘den ya da App Store‘dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir