Toshiba Şifre Korumalı Güvenli USB Disk Üretti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

USB diskler yayınlandıkları günden bu yana bir sürü yenilikle donatıldılar. Boyutlarının ufaltılması, kapaklı tasarımlar, içlerinde önceden yüklü gelen taşınabilir uygulamalar vs. En çok ihtiyaç duyulan ise USB disklerin şifre ile korunması idi. Bazı USB disklerin içerisine konulan ek yazılım ile diskin şifrelenmesi sağlansa da, teknoloji elimizde iken neden bir tuş takımı ile şifreleme de koymuyoruz?

Hollywood filmleri ile büyüyen bizlere, tuş takımı ile kilitli bir şeyleri açmak oldukça ilgi çekici gelecektir.

facebook müşteri hizmetleri

Toshiba, üzerinde bir tuş takımı bulunduran ve diski encrypted eden (şifreleyen), bu sayede yetkisiz erişimleri engelleyen bir USB disk çıkardı. Böylece diskin güvenliği üst seviyeye çıkarılmış oluyor. Şifrelemeyi ise donanım tabanlı gerçekleştirerek işletim sisteminden bu görevi devralıyor. Böylece farklı işletim sistemleri ile de uyum içerisinde olmuş oluyor.

Tuş takımı demişken, USB diskin boyutunda çokta fazla değişiklik yok. Boy olarak işaret parmağınızı geçmeyen USB diskin genişliği ise tuş takımı yüzünden biraz geniş.

AES-256 bit şifreleme ile içeriği şifrelenebilen Toshiba USB disk sayesinde güvenliğiniz artacak.

Boyut olarak 4, 8, 16 ve 32 GB seçenekleri arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

USB diskin içerisinde bulunan ve kendisini USB port üzerinden şarj edebilen bir sistem sayesinde şifrenin saklandığı, USB diskin porta takılmadan önce şifresinin girilmesi gerektiği söyleniyor. Bu sayede diskin içeriğine erişebileceksiniz.

Fiyat olarak 95$ ve 200$ arası bir fiyatlandırmaya sahip olan diskin ne yazık ki USB 3.0 modeli bulunmuyor.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir