Touch ID Sensörlü iPhone 5c Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın yüksek donanımlı akıllı telefonlarının yanı sıra, plastik arka kasalı ucuz cihazı iPhone 5c modelinin Touch ID sensörlü versiyonu sızdırıldı. Apple, 19 Mayıs tarihinde duyurduğu Lightning Dock‘un tanıtım lansmanında kullandığı kırmızı renkli iPhone 5c gözükmekte. Fakat bu resimde modeldeki cihazın Home tuşu bulunmuyor. Buda akıllara iPhone 5c modelinin Touch ID parmak izi sensörlü bir versiyonu olabileceğini getiriyor. iPhone 5c modeli Eylül 2013 tarihinde İphone 5S ile beraber tanıtılmış ve İphone 5’e oldukça benzerlik göstermiştir.

facebook müşteri hizmetleri

Diğer yandan 5S’te bulunan Touch ID özelliği 5c modelinde bulunmuyordu. Geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde Apple, İphone 6 ve 6 Plus modellerini tanıttığı lansmanda iPhone 5c‘ye güncelleme gelmemiş ve buda şirketin 5c modelini bıraktığı düşünülmüştü. Her yıl yeni akıllı cihaz çıkaran Apple, önümüzdeki Eylül ayında ise İphone 6c modelini çıkartması bekleniyor. Diğer yandan Touch ID özelliğine sahip yeni bir cihazın çıkmasıda bekleniyor. Tüm telefonlarına ve tabletlerinde Touch ID sensörü koymanın Apple’a karşı bazı güvenlik ve yazılım sistemlerinde ve Apple Pay ile ödemelerde kolaylık imkanı sunuyor.

Apple geçtiğimiz yıl iPad Air 2 ve iPad mini 3 ile Touch ID’yi tabletlere taşımıştı.Her yılın eylül ayında yeni akıllı telefonlarını görücüye çıkaran Cupertino merkezli şirketin, önümüzdeki eylülde iPhone 6c’yi duyurması bekleniyor. Bakalım Apple önümüzdeki yıl içerisinde 6c modelinin ardından güncellenmiş bir 5c mi veya yeni bir modelmi çıkartacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir