Tracker Ekleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu yazımızda gelen sorular üzerine torrent programına nasıl tracker ekleneceğini anlatacağız. Tracker ekleme işlemi birçok torrent kullanıcısı tarafından torrent indirme hızını artırmak için yapılan bir işlemdir. Torrent kullanmaya yeni başladıysanız ve internet hızınızdan veya torrentin popülerliğinin az olmasından dolayı indirme sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki yöntem ile tracker ekleme işlemini kolayca yapabilir, torrent indirme hızınızı artırabilirsiniz.

Tracker Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi indirmeye başladığınız bir torrent dosyasına tracker ekleme işlemi yapmak için hemen alt tarafta bulunan izleyiciler kısmına tıklıyoruz ve bu alana sağ tıklayarak izleyici ekle diyoruz.

tracker ekleme

facebook müşteri hizmetleri

2. Aşağıdaki görselde olduğu gibi açılan pencereden bulduğunuz güncel tracker listelerini ekleyerek tamam diyoruz. İzleyicilerin güncellenmesi birkaç dakika kadar sürecektir. Bu işlem de tamamlandıktan sonra indirme hızınızın büyük oranda değiştiğini kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

tracker ekleme işlemi

Torrente tracker ekleme işlemini görselli olarak anlattık. Bu işlemleri yaptıktan sonra indirme hızınızda yine değişiklik olmaz ise konu ile ilgili sorularınızı bize aşağıda bulunan yorum alanından sorabilir, hızlıca yanıt alabilirsiniz.

Torrent indirme hızını etkileyen faktörler, torrent hızı nasıl artırılır gibi sorularınızı da yakın bir süre içerisinde yanıtlıyor olacağız. Hatırlatmakta yarar var: İnternette birçok güncel tracker listesi adı altında verilen listelerin indirme hızınızı artırmaması bu trackerların güncel veya sağlıklı olmadığını gösterir. Farklı tracker listelerini deneyerek en uygun indirme hızını yakalayabilirsiniz.

Torrent indirmek için kendimin de uzun zamandır kullandığı uTorrent programını gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Araştırmalarımız bittikten sonra bulduğumuz güncel tracker listelerini de sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

One thought on “Tracker Ekleme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

  • 21 Haziran 2016 at 02:26
    Permalink

    merhaba ben bu yöntemleri denemeden önce 60-100 kb arasında olan hız en fazla 250 olmaya başladı daha ne yapabilirim (teşekkürler)

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir