Trafi Türkiye Android Uygulaması

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bugün sizlere trafikte daha rahat yolculuk etmenizi sağlayacak bir uygulamayı tanıtacağım. Bu uygulama sayesinde gitmek istediğiniz yere daha kolay ve hızlı gideceksiniz. Şunu da belirteyim, uygulama yolların yoğunluk durumunu çok detaylı göstermiyor. Daha çok toplu taşıt üzerine yapılmış bir uygulama Trafi Türkiye.

Uygulamanın 3 dil ve 4 farklı şehir seçeneği mevcut. Dil seçenekleri Türkçe, İngilizce ve Rusça ve şehir seçenekleri de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa. Tabi ki en geniş ulaşım seçenekleri İstanbul’da olduğu için uygulamayı İstanbul üzerinden anlatmaya çalışacağım.

:: Yeni ve Ücretsiz Android Uygulamaları

trafi-turkiye-teknolojimanya3

Öncelikle uygulamayı indirdikten sonra bir üyelik isteniyor fakat zorunlu değil. Uygulamayı giriş yapınca karşımıza bir “güzergah arama” bölümü çıkıyor. Burada “Çıkış-Varış-Zaman-Vasıta” alanlarını görüyoruz. Çıkış yerine bulunduğumuz yeri veya yola başlayacağımız yeri giriyoruz, varış yerine de ulaşmak istediğimiz yer yazıyoruz. Zaman bölümüne yola çıkacağımız zamanı da yazabiliyoruz, uygulama ona göre seçenek sunuyor. Son olarak da kullanmak istediğimiz vasıtaları belirliyoruz. Eğer emin değilsek tümü diyip bütün seçeneklere bakabiliyoruz. Bulunduğumuz şehirde hangi vasıtalar varsa hepsini seçebiliyoruz.

trafi-turkiye-teknolojimanya5

facebook müşteri hizmetleri

Evet, gitmek istediğimiz yere gittik. Şimdi favoriler bölümüne bakalım. Favoriye aldığımız yerleri gösteren bölüm bu. Açıkçası pek ihtiyaç duymadım bugüne kadar. Diğer bölüm ise “Haberler ve duyurular”. Bu bölüm gerçekten güzel olmuş. Örneğin bir hava felaketi olduğunda vapur seferleri durmuş olabiliyor, uygulamaya bakarak bunu öğrenebiliyoruz. Böylece yola çıkarken planımızı önceden yapma şansımız oluyor. Sonraki bölüm “Tarifeler” bölümü. Burada ise tüm hatların güzergahları, durakları var, metro istasyonları dahil.

trafi-turkiye3-iphoneoyna

Son iki bölümden birincisi “En yakın durak” bölümü. Bu bölümü kullanırken telefonunuzdaki lokasyon özelliğini aktif etmenizi öneririm. Böylece bu bölümden daha çok verim alabilirsiniz. Ne işe yarıyor peki? Çevremizdeki bütün otobüs, metro, tramvay duraklarını gösteriyor. İstersek liste halinde, istersek harita üzerinde duraklara bakabiliyoruz. Durağın yerini bilmememiz ve özellikle kaybolmamız durumunda oldukça işe yaracağına inanıyorum. Ve son bölüm ise “Ulaşım şeması”. Bu bölüm sadece İstanbul ve Ankara şehirlerinde mevcut ve metro istasyonlarının bir şemasını gösteriyor. İzmir için son bölümün adı “Bisikletler” olmuş. Belki bilenler vardır, İzmir’de bisiklet durakları var artık. Belli bir ücret karşılığı bir süre bisiklete binebiliyorsunuz ve bu bisikletler belediyeye ait. Dolayısıyla işiniz bittiğinde teslim etmeniz gerekiyor. “Bisikletler” bölümünden hangi bisiklet durağında ne kadar bisiklet kalmış bakabiliyoruz. Bursa için bu tarz bir bölüm maalesef yok.

resim2_trafi-turkiye-4

Trafi Türkiye, özellikle İstanbul’da yaşayanlar için harika bir uygulama diye düşünüyorum. Bu uygulama sayesinde gün içinde daha bilerek seyahat edeceksiniz. Esen kalın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir